To będzie największa biometanownia na świecie. Firma „Titan” ogłosiła plany produkcji 200 tys. ton skroplonego biometanu (LBM) rocznie w zakładzie portu w Amsterdamie.

„Titan”, dostawca paliw o niskiej i zerowej emisji dwutlenku węgla, podpisał już umowy z producentem biogazu BioValue na wyłączny odbiór całego biogazu produkowanego na miejscu. BioValue, jeden z największych dostawców biogazu w Holandii, dostarczy znaczną część biogazu potrzebnego do całkowitej produkcji LBM i wybuduje nową biogazownię obok instalacji LBM.

Reklama

Pozostały biogaz będzie pozyskiwany z innych instalacji produkcyjnych w całej Europie, podłączonych do istniejącej sieci gazowej.

Ta hybrydowa konfiguracja zaopatrzenia umożliwia osiągnięcie skali wymaganej do skutecznej dekarbonizacji przemysłu morskiego. Większość produkowanego przez fabrykę biometanu zostanie dostarczona do statków klienta Titana.

Biometan trafi też na stacje tankowania samochodów ciężarowych i do klientów przemysłowych. LBM zastąpi paliwa kopalne, unikając emisji około 1 mln ton ekwiwalentu CO2 rocznie, co odpowiada rocznej emisji około 25% wszystkich samochodów z silnikiem Diesla w Holandii.


WEŹ UDZIAŁ W VII KONGRESIE BIOGAZU! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZISIAJ


Projekt jest zgodny z regulacjami unijnymi, takimi jak proponowane w pakiecie „Fit For 5″5 oraz z niedawno opublikowanymi planami RePowerEU.

Wytwarzanie LBM w najbardziej zrównoważony sposób jest kluczowym celem projektu i zostało zintegrowane z całym projektem zakładu. W ramach projektu biogaz będzie pozyskiwany wyłącznie ze zrównoważonych surowców, które są zgodne z najnowszą dyrektywą UE w sprawie energii odnawialnej i posiadają certyfikat międzynarodowego certyfikatu zrównoważonego rozwoju i emisji dwutlenku węgla (ISCC).

Inne zrównoważone integracje w zakładzie obejmują wychwytywanie i wykorzystanie biogenicznego strumienia bocznego dwutlenku węgla (CO2) oraz projekt gotowy na wodór. Umożliwia to przyszłą produkcję e-metanu, w której biogenny CO2 łączy się z zielonym wodorem.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło: titan-cleanfules.com

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE