NFOŚiGW ogłasza, że od 16 kwietnia będzie przyjmować wnioski na środki w ramach programu „OZE – źródło ciepła dla ciepłownictwa”. W puli są 2 mln zł, o które można ubierać się przez pół roku.

Reklama

OZE wraz z niezbędną infrastrukturą

Termin składania wniosków mija 17 grudnia 2024 r. Możliwe jest pozyskanie do 570 tys. zł w formie pożyczki oraz do 1 470 tys. zł w formie bezzwrotnej dotacji. O wsparcie można starć się na pokrycie kosztów następujących rodzajów inwestycji:

  • Inwestycje dotyczące budowy lub/i przebudowy źródeł o łącznej mocy zainstalowanej co najmniej 2 MWt (minimalna moc budowanych/rozbudowywanych źródeł OZE nie może być mniejsza niż 2 MWt), w których do produkcji energii cieplnej wykorzystuje się energia ze źródeł odnawialnych ograniczonych do:pomp ciepła,
  • kolektorów słonecznych,
  • geotermii.

Czytaj też: Polska fotowoltaiką stoi. Gdzie mamy najwięcej instalacji?


Elementem inwestycji może być:

  • przyłącze do sieci ciepłowniczej należącej do beneficjenta  (wytwórcy energii);
  • magazyn energii (magazyny ciepła, ale i inne technologie).

Warunkiem udzielenia wsparcia na magazyn energii jest zintegrowanie go ze źródłem ciepła, które będzie realizowane równolegle w ramach projektu.

W ramach programu nie kwalifikują się projekty dotyczące wytwarzania energii w wysokosprawnej kogeneracji, w tym w technologii ORC.

Szczegóły dostępne są na stronie Funduszu Modernizacyjnego.

Biomasa i paliwa alternatywne. Czytaj w internecie

Zdjęcie: Archiwum Magazynu Biomasa

Źródło: gov.pl

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE