Rynek pelletu drzewnego w Polsce przechodził przez ostatnie lata wiele zawirowań. Podczas gdy szacuje się, że do 2026 roku globalny rynek pelletu osiągnie wartość 15,63 mld USD, dobra kondycja i optymistyczne prognozy rozwoju na świecie nie szły w parze z rozchwianiem cenowym na rynku rodzimym.

Reklama

Ostatnia decyzja Parlamentu Europejskiego, który opowiedział się za nowelizacją głośnej dyrektywy budynkowej (EPBD), zakłada, że od 2030 r. nie będzie można instalować w nowych budynkach kotłów na paliwa kopalne. Dopuszcza jednak stosowanie pieców na biomasę, czyli m.in. pellet, który jest wytwarzany z odpadów drzewnych, trocin, wiórów lub zrębków.

Otwiera to dobra perspektywy rozwoju dla krajowych producentów tego paliwa i być może ustabilizuje rynek zarówno pod względem cen ale, co nie mniej ważne, jakości oferowanych produktów.


Gdzie kupić dobry pellet? Sprawdź na mapie!


Feniks Pellets – docelowy sukces jakości

Feniks Pellets, czołowy polski producent pelletu, od samego początku istnienia, czyli od prawie dekady, starał się wyróżnić poprzez jakość, stawiając na długoterminowy rozwój i budowanie stabilnej, godnej zaufania marki.

Historia Feniks Pellets to opowieść o konsekwentnym dążeniu do doskonałości i odpowiedzialności za każdy worek pelletu, opuszczający fabrykę. Już od samego początku firma przywiązywała ogromną wagę do wyboru najwyższej jakości surowców, które są podstawą do produkcji najlepszego produktu finalnego.

Jednak to nie tylko surowce decydują o jakości, lecz także sam proces produkcji. Tutaj Feniks Pellets wyróżnia się starannością i dbałością o każdy detal. Ścisła kontrola na każdym etapie gwarantuje, że pellet, który opuszcza fabrykę, jest doskonałej jakości. Ten stopień precyzji i zaangażowania jest widoczny w parametrach spalania, emisji zanieczyszczeń oraz stabilności produktu.

Feniks pellets
Feniks pellets
Feniks pellets

Warto zauważyć, że Feniks Pellets postawił na jakość niezależnie od kosztów. Bezkompromisowość miała swoją cenę, ale finalnie taka polityka spowodowała, że klienci świadomi korzyści płynących z wyboru produktu najwyższej jakości są gotowi ją zaakceptować. Efekty tej strategii są widoczne nie tylko w krótkoterminowych sukcesach sprzedażowych, lecz także w długoterminowej stabilności i renomie marki. Feniks Pellets zyskał zaufanie klientów poprzez niezawodność i rzetelność, co zaowocowało stabilną pozycją na rynku i ugruntowaniem swojej reputacji jako godnego zaufania dostawcy pelletu drzewnego.

W obliczu rosnącej świadomości ekologicznej i potrzeby ochrony środowiska, jakość staje się kluczowym czynnikiem w wyborze produktów, a Feniks Pellets, wyznaczając standardy jakości w branży, nie tylko spełnia oczekiwania klientów, lecz także przyczynia się do zrównoważonego rozwoju całego sektora biomasy.

Feniks pellets
Feniks pellets

Feniks pellets
Feniks pellets

Od początku byłem przekonany, że inwestycja w jakość jest kluczowa dla długoterminowego sukcesu naszej firmy. Wiedzieliśmy, że aby osiągnąć trwałą pozycję na rynku, niezbędne jest zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości produktów. Dlatego od pierwszego dnia konsekwentnie dążymy do tego, aby nasze produkty spełniały najwyższe standardy jakościowe, zarówno pod względem surowców, jak i procesów produkcyjnych. Takie podejście pozwoliło nam nie tylko zyskać zaufanie rynku, ale także zdobyć na nim stabilną pozycję. Dzięki naszej ciągłej trosce o jakość i rzetelność, Feniks Pellets stał się rozpoznawalną marką, o ugruntowanej renomie  – mówi Jarosław Rak, Prezes Zarządu Poli Trade Polska Sp. z o.o. właściciel marki Feniks Pellets.

Wypracowaną przez lata opinię, potwierdzoną certyfikatem EN Plus A1 podzielają najwięksi producenci kotłów, polecając Feniksa jako paliwo dla swoich najnowocześniejszym maszyn. Podkreślają oni z całą mocą, że tylko pellet z pewnych, sprawdzonych źródeł, spełniający ściśle rygorystyczne normy jakościowe jest gwarantem bezawaryjnego działania współczesnych kotłów.

Feniks pellets
Feniks pellets

Dobry czas na lepszy pellet

Teraz w sukurs producentom pelletu przychodzi europejski ustawodawca. Zgodnie z aktualnym stanem prawnym, polskim oraz unijnym, drewno, pellet i inne rodzaje biomasy są odnawialnymi źródłami energii. Używanie ich do ogrzewania budynków jest aprobowane przez nową dyrektywę. To dobry moment aby uporządkować rynek i zorganizować go w taki sposób, by jakość oferowanego pelletu nie budziła wątpliwości. 

Dopiero kiedy w kotłach na pellet będzie płonęło najwyższej jakości paliwo, będziemy mogli mówić o pełnej ekologii.

Fabryka pelletu. Czytaj za darmo w internecie!

fenikspellets.eu

Materiał sponsorowany powstał przy współpracy z Poli Trade Polska Sp. z o.o.

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE