Ósma edycja największej w Europie konferencji adresowanej do sektora biogazowego odbędzie się 14-15 grudnia 2023 r w warszawskim hotelu Airport Okęcie.

 

Przedstawiciele branży będą rozmawiać o kondycji sektora biogazowego oraz przeanalizują jego potencjały i bariery hamujące rozwój rynku.

 

Według danych Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Polsce działają dziś tylko 152 biogazownie rolnicze. Co zrobić, by budowano ich więcej? Jak pokonać bariery hamujące rozwój rynku? W jaki sposób prowadzić skuteczne kampanie informacyjne, by zwiększyć świadomość i poszerzyć wiedzę na temat korzyści, jakie płyną z biogazowni? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas ósmej edycji Kongresu Biogazu, który na stałe zapisał się już w kalendarzu branżowych wydarzeń, jako jedna z najważniejszych okazji do spotkań przedstawicieli sektora z Polski i Europy.

Program wydarzenia już wkrótce!

Zobacz, jak było na 7. Kongresie Biogazu!

 

 


15-16 grudnia 2022 r. w Airport Hotel Okęcie w Warszawie odbędzie siódma edycja Kongresu Biogazu. Tegoroczne spotkanie  przedstawicieli krajowego i europejskiego sektora biogazowego odbędzie się pod hasłem: „Biogaz – stabilne źródło energii w kryzysie energetycznym”.

Siódma edycja największego w Polsce spotkania branży biogazowej organizowana przez Magazyn Biomasa, po raz kolejny zgromadzi przedstawicieli krajowego i europejskiego sektora biogazowego. Tym razem dwudniowa konferencja odbędzie się pod hasłem: „Biogaz i biometan – stabilne żródło energii w kryzysie energetycznym”. 

Podczas tegorocznego Kongresu poruszone zostaną kluczowe kwestie dotyczące nowych możliwości dla krajowego rynku biogazu i wykorzystania biogazu , biometanu i bioLNG w rolnictwie, ciepłownictwie, przemyśle i transporcie.

Branżowe spotkanie kierujemy do:

 •  inwestorów planujących budowę biogazowni
 •  właścicieli działających instalacji biogazowych
 • technologów i zarządców biogazowni odpadowych i oczyszczalnianych
 • właścicieli dużych gospodarstw rolnych i przetwórców rolno-spożywczych
 • firm paliwowych, transportowych i przemysłu energochłonnego
 • dostawców technologii i urządzeń
 • branży energetycznej
 • polskich i europejskich stowarzyszeń branżowych
 • przedstawicieli administracji rządowej i samorządów

Sponsorzy i partnerzy:

 

Patroni honorowi i medialni:

 


VI Kongres Biogazu i Biometanu już 13-14 grudnia 2021 r. Największe spotkanie branży biogazowej w Europie Środkowo-Wschodniej odbędzie się w CKS Ossa k/Rawy Mazowieckiej.

Szósta edycja największego w Polsce spotkania branży biogazowej organizowana przez Magazyn Biomasa, po raz kolejny zgromadzi przedstawicieli krajowego i europejskiego sektora biogazowego. Tym razem dwudniowa konferencja odbędzie się pod hasłem: „Biogaz i biometan – w kierunku neutralności klimatycznej”. 

Podczas tegorocznego Kongresu poruszone zostaną kluczowe kwestie dotyczące nowych możliwości dla krajowego rynku biogazu i wykorzystania biogazu w rolnictwie, ciepłownictwie, przemyśle i transporcie.

Branżowe spotkanie kierujemy do:

 •  inwestorów planujących budowę biogazowni
 •  właścicieli działających instalacji biogazowych
 • technologów i zarządców biogazowni odpadowych i oczyszczalnianych
 • właścicieli dużych gospodarstw rolnych i przetwórców rolno-spożywczych
 • firm paliwowych, transportowych i przemysłu energochłonnego
 • dostawców technologii i urządzeń
 • branży energetycznej
 • polskich i europejskich stowarzyszeń branżowych
 • przedstawicieli administracji rządowej i samorządów

SPONSORZY I PARTNERZY:

 

PATRONI HONOROWI I MEDIALNI:


Już 7 grudnia 2020 odbędzie się V Kongres Biogazu pod hasłem „Biogazowa transformacja Polski”.

V Kongres Biogazu to branżowe spotkanie online dla:

– inwestorów planujących budowę biogazowni oraz właścicieli działających instalacji,
– technologów i zarządców biogazowni odpadowych i oczyszczalnianych,
– właścicieli dużych gospodarstw rolnych,
– przetwórców rolno-spożywczych,
– kierowników  ubojni i ferm drobiu,
– dostawców technologii i urządzeń,
– doradców finansowych i ubezpieczeniowych,
– polskich i europejskich stowarzyszeń,
– przedstawicieli administracji rządowej i samorządów.

 

 

SPONSOR STRATEGICZNY:

SPONSOR WYDARZENIA:

PARTNER WYDARZENIA:

PATRONAT HONOROWY:

PATRONAT MEDIALNY:

Możliwe jest także uczestnictwo  w obywającym się 8 grudnia Narodowym Kongresie Biometanu.

Więcej informacji pod numerem telefonu +48 792 122 038


 

 

PATRONAT HONOROWY  

SPONSORZY STRATEGICZNI IV KONGRESU BIOGAZU

SPONSORZY IV KONGRESU BIOGAZU 

PARTNERZY IV KONGRESU BIOGAZU 

PATRONAT MEDIALNY

IV Kongres Biogazu – od odpadów do energii 

Największe spotkanie krajowej branży biogazowej odbędzie się 16 i 17 września w Poznaniu.

Czwarta edycja największego w Polsce spotkania branży biogazowej organizowana przez spółkę Biomass Media Group, po raz kolejny zgromadzi przedstawicieli krajowego i europejskiego sektora biogazowego, przetwórców rolno – spożywczych, przedstawicieli administracji samorządowej oraz analityków rynku energii. Tegoroczny Kongres odbywa się pod hasłem „od odpadów do energii”.

Kongres Biogazu odbędzie się 16 września 2019 r. w Hotelu Mercure w Poznaniu. 17 września uczestnicy będą mieli wyjątkową okazję wizytacji biogazowni rolniczej III generacji. Dwudniowa konferencja zgromadzi jak co roku ponad 180 profesjonalistów sektora biogazowego: właścicieli działających instalacji, inwestorów planujących budowę biogazowni, technologów i kierowników biogazowni oczyszczalnianych i składowiskowych, ale także przedstawicieli branży rolnej, spożywczej i mięsnej oraz samorządowców i przedstawicieli ministerstw zainteresowanych rozwojem sektora biogazowego.

Od odpadów do energii

Hasłem tegorocznego Kongresu Biogazu jest „od odpadów do energii”. – Wykorzystanie odpadów biodegradowalnych do produkcji energii to trend, który obserwujemy od wielu lat w Europie Zachodniej. Czas żebyśmy te dobre praktyki przenieśli na polski grunt. To już się zresztą dzieje – w podpoznańskim Suchym Lesie pracuje biogazownia przetwarzająca bioodpady z terenu gminy. A potencjał jest ogromny, szczególnie w dużych aglomeracjach, gdzie ilość śmieci do przetworzenia rośnie z roku na rok – podkreśla Maciej Roik z Biomass Media Group. – Możliwościom energetycznego wykorzystania bioodpadów, jak również osadów ściekowych poświęciliśmy cały blok tematyczny. Pokażemy uczestnikom sprawdzone rozwiązania technologiczne i przykłady instalacji, które już w Polsce pracują, wpisując się w model gospodarki cyrkularnej – dodaje Jolanta Kamińska z „Magazynu Biomasa”.

Czy biogazowni się opłaca?

Praktyczny i przydatny charakter Kongresu potwierdza co rok duże zainteresowanie uczestników tematami systemów wsparcia dla producentów biogazu, nowych przepisów prawnych warunkujących działanie biogazowni czy optymalizacji pracy instalacji. W tym roku zagadnienia cen referencyjnych, aukcji oraz premii kogeneracyjnej poprowadzą eksperci z BTK Legal. – Będziemy rozmawiać także o tym, w jaki sposób poprawić ekonomikę biogazowni poprzez m.in. optymalizację pracy instalacji. Tu kluczowy jest m.in. dobór substratów, ale też właściwe zagospodarowanie ciepła – mówi Jolanta Kamińska. Dla dużych przedsiębiorstw przetwórczych czy mięsnych biogaz jest nie tyle możliwością, co ale wręcz koniecznością. Szczególnie w kontekście zagospodarowania odpadów, ale też polityki zrównoważonego rozwoju – dodaje J. Kamińska.

Biogaz w Wielkopolsce

Nieprzypadkowo tegoroczna konferencja odbędzie się w Poznaniu. Tu działa jeden z najważniejszych naukowych ośrodków biogazowych w Polsce pod kierownictwem prof. Jacka Dacha, tu realizowany będzie w najbliższych latach program produkcji wodoru z biogazu. W położonej pod Poznaniem Przybrodzie  swoje oficjalne otwarcie będzie miała niebawem ukończona już biogazownia rolnicza III generacji. – Mamy nadzieję, że w ciągu kilku najbliższych lat Wielkopolska stanie się liderem jeśli chodzi o produkcję biogazu i biometanu. Zainteresowanie władz samorządowych tym obszarem oraz planowane inwestycje potwierdzają, że biogazowe serce będzie biło tu, w rolniczej Wielkopolsce. Mamy doskonałe, polskie i zagraniczne technologie, prężne ośrodki naukowe, media oddane tej tematyce, świadomych rolników i przede wszystkim wolę lokalnych polityków – deklaruje Maciej Kosiński, wiceprezes zarządu Biomass Media Group.

Nowości IV Kongresu Biogazu 

Uczestnicy Kongresu Biogazu z Polski i zagranicy doceniają, poza solidna dawką wiedzy, także biznesowy wymiar konferencji. Zorganizowane w ramach wydarzenia mini targi pozwalają gościom zapoznać się z ofertą dostawców technologii i usług dla biogazowni. – W jednym miejscu pokażemy rozwiązania technologiczne, urządzenia i komponenty kluczowe dla instalacji biogazowej. Zaplanowaliśmy także stoisko „Finansowanie biogazowni” oraz nowość – bezpłatny dyżur prawny i technologiczny dla biogazowników, którzy w trakcie konferencji będą mogli skonsultować swoje wątpliwości z ekspertami – podkreśla Maciej Kosiński.

Drugi dzień Kongresu to wizyta studyjna w biogazowni rolniczej III generacji w Przybrodzie. Zastosowana tam technologia pozwala na większy uzysk biogazu, co przekłada się na lepszą wydajność instalacji i tym samym oczekiwane zwroty inwestycji. Podczas wizyty powiemy sporo o bardzo ciekawej i zasadnej „biogazowni szczytowej” bowiem instalacja w Przybrodzie jako pierwsza w Polsce jest gotowa na takie rozwiązanie.

– Kongres Biogazu to spotkanie inwestorów, praktyków, analityków rynku OZE w Polsce, przedsiębiorców i managerów. Wyjątkowa okazja do rozmów na temat aktualnych problemów, szans i wyzwań sektora biogazowego, dyskusji eksperckich, wymiany wiedzy i doświadczeń. W Poznaniu nie może zabraknąć nikogo, komu zależy na rozwoju branży OZE w Polsce –podkreśla Maciej Kosiński.

REJESTRACJA: https://magazynbiomasa.pl/kongres-biogazu/rejestracja/

Agenda IV Kongresu Biogazu  :

Pobierz “IV Kongres Biogazu program.pdf” KB4-program-PL-najnowszy.pdf – Pobrano 746 razy – 2 MB

Zainteresowanych uczestnictwem oraz/lub współpracą merytoryczną sponsorską/partnerską zapraszamy do kontaktu:

tel. + 48 792 122 038, + 48 790 439 216

e-mail: biogaz@biomassmediagroup.pl, redakcja@magazynbiomasa.pl

 

 

This post is also available in: polski angielski