System RESHeat to innowacyjne, zeroemisyjne i autonomiczny systemy energetyczne, oparte tylko na instalacjach wykorzystujących Odnawialne Źródła Energii (OZE). Co warto o nim wiedzieć?


Reklama

Jakie są korzyści finansowe i środowiskowe dla potencjalnych inwestorów?

System RESHeat to innowacyjne, zeroemisyjne i autonomiczny systemy energetyczne, oparte tylko na instalacjach wykorzystujących Odnawialne Źródła Energii (OZE). System obejmują zintegrowane, chłodzone panele słoneczne oraz kolektory słoneczne wyposażone układy nadążne za słońcem . A także zaawansowane podziemne systemy magazynowania energii.

Celem tych ostatnich jest osiągnięcie wysokiego współczynnika efektywności pompy ciepła w dłuższej perspektywie czasowej, co zagwarantuje efektywne podziemne magazynowanie energii, jednocześnie zmniejszając ilość energii zużywanej przez sprężarkę pompy ciepła. Dodatkowo rozwiązanie pozwoli na magazynowanie ciepła z różnych źródeł, w tym źródeł niskotemperaturowego ciepła odpadowego.

Proszę opisać konkretny przykład inwestycji. Ile udało się zaoszczędzić na inwestycji?

System zostanie zainstalowany w  na budynkach mieszkalnych w Limanowej (7 mieszkań) i w Krakowie (24 mieszkania).

Pierwszą wersję systemu RESHeat zainstalowano w 2019 roku w Limanowej w siedzibie dużej prywatnej firmy, która jest jednym z wielu partnerów komercjalizujacych nasz projekt.

Kilka słów o projekcie RESheat.

Projekt RESHeat ma na celu wdrażanie systemów trigeneracji ciepła, energii elektrycznej i chłodu w budynkach mieszkalnych. Demonstracje odbędą się w Krakowie, Limanowej i Palombara Sabrina (Włochy).

Systemy mają zapewnić minimum 70% energii cieplnej z OZE dla wybranych budynków demonstracyjnych.

Więcej na temat projektu tutaj.


W samym Krakowie projektem zainteresowane są władze miasta jeśli chodzi o zastosowanie systemu RESHeat w budynkach komunalnych.

Jeśli chodzi o MPEC – tutaj polem do działania mogą być obszary, które nie są przewidziane w rozwoju sieci ciepłowniczych na najbliższe lata.

Mamy także doświadczenie w stosowaniu paneli tzw. bifacjalnych ( bifacjalność to dodatkowy uzysk energii elektrycznej pochodzący od światła odbitego).

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE