Konferencja Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie

27-28 września, Suwałki, Hotel Loft 

 

To II edycja wydarzenia, które odbędzie się już 27–28 września 2021 w Suwałkach, w Hotelu Loft. Zupełnie nowa formuła spotkania sprawi, że każdy uczestnik otrzyma ogromną porcję nowych kontaktów biznesowych i fachowej, branżowej wiedzy.

Podczas konferencji wizyta w ciepłowni biomasowej PEC Suwałki!

PROGRAM – W KIERUNKU CZYSTEGO CIEPŁA

Zobacz program wydarzenia

Sponsorzy i partnerzy:

Patroni wydarzenia:

Program wydarzenia oraz panele dyskusyjne będą koncentrować się na wykorzystaniu biomasy i paliw alternatywnych do transformacji ciepłownictwa. Przedstawimy wytyczne rozwoju sektora zawarte w Europejskim Zielonym Ładzie, pokażemy istniejące bariery technologiczne, logistyczne i prawne, a także aspekty techniczne i ekonomiczne modernizacji przedsiębiorstw cieplnych z udziałem biomasy i paliw alternatywnych.

Pobierz “Konferencja Biomasa-i-paliwa-alternatywne-2021_oferta.pdf” Biomasa-i-paliwa-alternatywne-2021_oferta.pdf – Pobrano 161 razy – 764 KB

Pobierz “Biomass-and-alternative-fuels-in-heating-sector-2021_offer.pdf” Biomass-and-alternative-fuels-in-heating-sector-2021_offer.pdf – Pobrano 20 razy – 694 KB

 I Konferencja „Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie”

11-12 marca 2019 r., Hotel Arłamów

> Stoisz przed koniecznością modernizacji instalacji ciepłowniczej? > Zastanawiasz się nad wyborem paliwa? > Szukasz dostawców biomasy lub RDF? > Chcesz uzyskać wiedzę na temat możliwości finansowania źródeł ciepła?

Jeśli tak, zapraszamy na I Konferencję „Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie”, która 11 i 12 marca 2019 r. odbędzie się w Hotelu Arłamów, gdzie po raz pierwszy w Polsce uruchomiono instalację trójgeneracyjną zasilaną biomasą!

DLACZEGO WARTO?

Rynek energii cieplnej stoi przed dużymi wyzwaniami związanymi z szeregiem nowych regulacji, m.in. pakietem zimowym, dyrektywą MCP, dyrektywą OZE i efektywności energetycznej czy nowym systemem wsparcia dla kogeneracji.

Wiele z istniejących sieci ciepłowniczych wymaga gruntownej modernizacji. Duża część przedsiębiorstw ciepłowniczych stoi przed wyborem technologii, która dzięki zastosowaniu kogeneracji umożliwi im osiągnięcie statusu efektywnego źródła energii.

CO JEŚLI NIE WĘGIEL?

W sektorze ciepłowniczym zmienia się stopniowo struktura paliw – część podmiotów zdecydowała się na odnawialne źródła energii, wiele PEC-ów i MPEC-ów zastanawiając się nad najbardziej korzystnym dla nich rozwiązaniem bierze pod uwagę modernizację instalacji pod kątem spalania biomasy lub innych paliw alternatywnych, w tym RDF (Refuse Derived Fuel).

Odpowiedzią na powyższe zmiany jest I Konferencja „Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie” organizowana 11 – 12 marca przez Biomass Media Group Sp. z o.o., wydawcę „Magazynu Biomasa”. Wydarzenie adresowane jest do przedsiębiorstw ciepłowniczych, przedstawicieli samorządowych, producentów i dostawców biomasy oraz paliw alternatywnych, dostawców technologii do instalacji ciepłowniczych.

Celem konferencji jest zaprezentowanie najnowszych rozwiązań technologicznych wykorzystujących biomasę lub paliwa alternatywne w ciepłownictwie, przedstawienie scenariusza modernizacji instalacji z uwzględnieniem optymalnych rozwiązań, a także omówienie aktualnych regulacji prawnych. Podczas wydarzenia poruszone zostaną kwestię związane z dostępnością i jakością surowca, cenami biomasy i paliw alternatywnych oraz polityką kontraktacji dostaw surowca.

Spotkanie będzie łączyło w sobie sprawdzoną formułę wiedza + biznes umożliwiając uczestnikom nawiązanie nowych kontaktów biznesowych.

DZIĘKI UCZESTNICTWU W KONFERENCJI ZYSKAJĄ PAŃSTWO:

– aktualną wiedzę na temat zmian na rynku energii cieplnej,

– optymalny scenariusz przeprowadzenia modernizacji instalacji cieplnej,

– dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych,

– możliwość spotkania z dostawcami biomasy i paliw alternatywnych do ciepłowni.

REJESTRACJA: https://magazynbiomasa.pl/biomasa-w-cieplownictwie/biomasa-w-cieplownictwie-rejestracja/

Agenda konferencji:

Pobierz “Program-konferencji_Biomasa-i-paliwa-alternatywne-w-ciepłownictwie.pdf” Program-konferencji_Biomasa-i-paliwa-alternatywne-w-ciepłownictwie.pdf – Pobrano 574 razy – 660 KB

Zainteresowanych uczestnictwem oraz/lub współpracą merytoryczną sponsorską/partnerską zapraszamy do kontaktu:

tel. + 48 790 439 216

e-mail: konferencje@magazynbiomasa.pl, redakcja@magazynbiomasa.pl

This post is also available in: polski angielski