Już w tym tygodniu toskańskie Arezzo będzie gospodarzem targów Italia Legno Energia, jedynej w centralnych Włoszech wystawy, która prezentuje najnowsze rozwiązania technologiczne związane z energetycznym wykorzystaniem drewna. Wydarzenie cieszy się zainteresowaniem także polskich producentów pelletu i urządzeń grzewczych na pellet, dla których rynek włoski jest ciekawym kierunkiem biznesowym.

Reklama

Organizatorem Italia Legno Energia jest Piemmeti Spa, stowarzyszenie odpowiedzialne za największą pelletową wystawę na świecie Progetto Fuoco, która odbywa się co dwa lata w Weronie. Targi w Arezzo jako stosunkowo nowa inicjatywa czerpią z doświadczeń Progetto Fuoco, ale skupiają się przede wszystkich na energetycznym potencjale biomasy leśnej dla ogrzewnictwa indywidualnego i przemysłowego. Nieprzypadkowo miejscem targów jest toskańskie Arezzo, charakteryzujące się rozległymi terenami leśnymi i dużą powierzchnią lasów, które są lokalnym źródłem biomasy.

 

Z lasu do kominka

Podczas trzech targowych dni (24-26 marca) ponad 160 wystawców z Włoch i zagranicy będzie prezentowało ofertę maszyn i urządzeń do pozyskiwania, produkcji i przetwarzania biopaliw (zrębka, pellet, drewno opałowe) oraz najnowszych, innowacyjnych i ekologicznym urządzeń grzewczych dla gospodarstw domowych, klientów instytucjonalnych oraz przemysłowych, a także minimodułów kogeneracyjnych. Wśród ok. 18 tys. zwiedzających Italia Legno Energia będą właściciele gospodarstw agroturystycznych, farm, szklarni, ciepłowni, terenów uprawowych (których według szacunków organizatora jest ok. 10 tys. ha w samych centralnych Włoszech), przedstawiciele branży turystycznej, przedsiębiorcy i odbiorcy indywidualni zainteresowani biomasowymi systemami ciepła, a także projektanci i instalatorzy kominków i piecyków pelletowych. – Nowością edycji 2017 będzie specjalna sekcja Progetto Cuoco, której celem jest zainteresowanie zwiedzających możliwościami nowoczesnych pieców, piekarników i grilli. Prezentowane urządzenia służą nie tylko do gotowania, pieczenia czy grillowania, ale także ogrzewają pomieszczenie – dodaje dyrektor Italia Legno Energia Raul Barbieri.

Uczestnicy targów będą ponadto mogli wziąć udział w prowadzonych przez ekspertów warsztatach na temat efektywności energetycznej i wydajnego wykorzystywania drewna do produkcji energii odnawialnej.

Włochy – ważny kierunek biznesowy

Mimo że targi Italia Legno Energia mają mniej międzynarodowy charakter niż Progetto Fuoco, są ciekawą propozycją dla europejskich przedsiębiorstw pelletowych, których aktywność obejmuje także ekspansję na dobrze rozwinięty i chłonny rynek włoski. Jak podkreśla dyrektor targów Raul Barbieri, wystawa w Arezzo to doskonała okazja zarówno dla firm, które już działają we Włoszech, jak i tych, które dopiero planują nawiązanie współpracy z włoskimi partnerami biznesowymi, szczególnie z centralnych i południowych regionów kraju. – Pierwsza edycja wydarzenia w 2015 r. była sukcesem i pokazała, że dla włoskiej branży pelletowej spotkania co dwa lata to za mało. Intensywna praca nad targami, budowanie ich marki i szeroko zakrojona kampania promocyjna przynoszą efekty w postaci większego w tym roku zainteresowania Italia Legno Energia i w ogóle włoską branżą pelletu. Mogę zdradzić, że w planach Piemmeti jest zorganizowanie wystawy pelletowej podczas wielobranżowych targów Fiera del Levante w południowych Włoszech – mówi Raul Barbieri.

Promocja Polski

Z myślą o targach Italia Legno Energia redakcja „Magazynu Biomasa” przygotowała specjalny włoskojęzyczny dodatek „Mercato del pellet in Polonia”, promujący polskich operatorów działających w obszarze biopaliw, szczególnie pelletu drzewnego. Czasopismo, opisujące potencjał krajowego sektora biomasy leśnej, będzie bezpłatnie dystrybuowane w trakcie trzech dni wydarzenia wśród wydawców i zwiedzających, umożliwiając polskim przedsiębiorcom zaprezentowanie swojej oferty i nawiązanie nowych kontaktów biznesowych.

10 powodów, aby pojawić się na Italia Legno Energia:

– doświadczenie i know how Progetto Fuoco,

– kompleksowa oferta,

– szczególne miejsce – Toskania to największy obszar Włoch z terenami leśnymi,

– efektywna formuła targów,

– profesjonalizm gwarantowany przez partnerstwo Włoskiego Stowarzyszenie Energii z Drewna,

– rozpoznawalna marka i widoczność,

– wiedza ekspercka na wyciągnięcie ręki,

– skuteczna kampania promująca targi,

– najlepsza oferta dla wystawców,

– wyjątkowe otoczenie biznesowe.

Zdjęcia: Piemmeti Spa

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE