Greenergy przejmuje zakład produkcji biodiesla w Amsterdamie

Zakład produkcyjny biodiesla w Amsterdamie został zbudowany w 2010 roku w celu przetworzenia olejów roślinnych, ale nigdy nie został oddany do eksploatacji. Greenergy planuje w przyszłym roku przekształcić go w zakład przetwarzania olejów odpadowych zamiast olejów roślinnych, a następnie zwiększyć zdolności produkcyjne.

Greenergy posiada już dwa główne zakłady produkcji biodiesla na wschodnim wybrzeżu Anglii, w Immingham i Teesside, co czyni go jednym z największych w Europie producentów biodiesla z odpadów.

Nabycie trzeciej fabryki biodiesla umożliwi Greenergy zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na biopaliwa oparte na odpadach w Wielkiej Brytanii i Europie.

Popyt na biodiesl na bazie odpadów gwałtownie rośnie w Wielkiej Brytanii i Europie dzięki wyższym obowiązkowym stawkom włączenia biopaliwa.

– W ciągu ostatnich kilku lat zwiększyliśmy nasze łańcuchy dostaw surowców i zainwestowaliśmy w nasze zakłady produkcyjne w Wielkiej Brytanii, zwiększając produkcję dzięki różnym inwestycjom. Obecnie wykorzystujemy te umiejętności i możliwości, aby stworzyć trzecią elektrownię – powiedział Andrew Owens, dyrektor naczelny Greenergy.

Lokalizacja w Amsterdamie korzysta z dostępu do głębokich wód, pozwalając na luz na przesyłkach długodystansowych olejów odpadowych. Pozwoli również na zwiększenie podaży ekologicznego biodiesla przez Greenergy klientom w całej Europie.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj najnowszy numer Magazynu Biomasa”!

 

Czytaj więcej: bioenergyinternational.com
Zdjęcie: pixabay.com