Shanghai Electric nawiązał współpracę z międzynarodowymi partnerami przemysłowymi, aby promować rozwiązania związane z morskimi farmami wiatrowymi, fotowoltaiką i produkcją wodoru. Celem jest osiągnięcie neutralności węglowej przed 2060 r.
Shanghai Electric Group Company Limited zamierza rozwijać „integrację wiatru, wody, ciepła i magazynowania” oraz „integrację źródło-sieć-magazyn wodoru” poprzez działalność innowacyjną i twórczą, jak również poprzez unowocześnianie przemysłowej inteligencji cyfrowej. Uwzględnione zostaną cele rozwojowe w zakresie krótkoterminowych stabilnych dostaw energii oraz średnio- i długoterminowej budowy społeczeństwa zeroemisyjnego.
Wspólna strategia na rzecz redukcji emisji dwutlenku węgla
Shanghai Electric to spółka specjalizująca się w inteligentnej energii, produkcji i integracji technologii cyfrowej. Jest dostawcą ekologicznych rozwiązań systemowych dla przemysłu o zasięgu ogólnoświatowym.
Spółka współpracuje z organizacjami przemysłowymi w Azji, Chinach, na Bliskim Wschodzie, w Arabii Saudyjskiej oraz w innych krajach i regionach w celu sprawniejszego wdrażania inicjatyw.
– Należy przyspieszyć tworzenie wspólnego systemu wśród dostawców energii i podmiotów przemysłowych, a także usunąć bariery polityczne między nimi, aby stworzyć spójną strategię na rzecz redukcji emisji dwutlenku węgla – powiedziała Leng Weiqing, prezes Shanghai Electric.
Czytaj również: Sonda uliczna – co wiemy o biogazie?
Morskie elektrownie wiatrowe w Chinach
Firma znalazła się ostatnio na szczycie listy najnowszych instalacji morskich elektrowni wiatrowych w Chinach. Zdobyła po raz ósmy z rzędu pierwsze miejsce. W ciągu ostatnich trzech lat Spółka dostarczyła łącznie 7,05 GW czystej energii.
Shanghai Electric zdobył nagrodę za innowacyjność technologii zintegrowanego sprzętu do pływającej morskiej energetyki wiatrowej i hodowli ryb na VII Seminarium projektowania i doboru urządzeń zasilanych nowymi źródłami energii. Inicjatywa została doceniona z uwagi na zapewnienie i weryfikację pełnego bezpieczeństwa i niezawodności systemu.
Niedawno też ogłoszono, że projekt Datang Nan’ao Lemen Offshore Wind Power, w którym uczestniczy Spółka, osiągnął pełną wydajność, wytwarzając dziennie 5 882 200 kWh. Jest to nowy rekord w wytwarzaniu energii w ciągu jednego dnia od momentu jego uruchomienia.
6. Kongres Biometanu – zarejestruj się już dziś!
Międzynarodowe projekty fotowoltaiczne
Wspólnie realizowany z ACWA Power projekt w Dubaju, oparty na fotowoltaice, wszedł w decydującą fazę budowy. Będzie przełomowym ekologicznym przedsięwzięciem. Inicjatywa stanowi kamień milowy dla obu stron w kontynuacji współpracy na Bliskim Wschodzie nie tylko w zakresie energii słonecznej, ale też wiatrowej i wodorowej oraz innych technologii o niskim zużyciu energii.
Ponadto niedawno rozpoczęto również budowę instalacji fotowoltaicznej o mocy 91,54 MW zlokalizowanej w okręgu Palau, Brasov, w Rumunii. Dotychczas w ramach projektu zakończono wstępne przygotowanie planu, dróg dojazdowych i przewodów. Shanghai Electric podejmie się również zakupu urządzeń, stworzenia projektu, budowy, uruchomienia, eksploatacji i konserwacji obiektu.
Czytaj również: Co robić, gdy słońce świeci a panele PV nie pracują?
Urządzenia do produkcji wodoru
W grudniu 2022 roku grupa Shanghai Electric wypuściła na rynek urządzenia do produkcji wodoru z wody. Mają zostać oficjalnie włączone do planowanych inteligentnych warsztatów produkcyjnych. Pozwoli to zoptymalizować produkcję wodoru w Chinach, jak również zmniejszyć koszty.
– W 2023 roku zaplanowaliśmy zdolność produkcyjną elektrolizera alkalicznego o mocy 500 MW, co odpowiada produkcji 100 zestawów o powierzchni 1 tys. metrów kwadratowych. Natomiast na rok 2025 planowana jest linia produkcyjna PEM o mocy 100 megawatów, która jest w stanie wyprodukować 100 sztuk elektrolizerów PEM o powierzchni 200 metrów kwadratowych – tłumaczył Wu Liang, zastępca głównego inżyniera Shanghai Bright-H Technology, spółki należącej do Shanghai Electric.
Inwestycje w inteligentne sieci, magazynowanie energii, produkcję wodoru ze źródeł odnawialnych i infrastrukturę dla tych strategii są bardzo istotne. Celem takich przedsięwzięć jest zwiększenie efektywności, trwałości, niezawodności, zmniejszenie emisji i zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego.
Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:
Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!
Źródło i zdjęcie: komunikat prasowy Shanghai Electric, PR Newswire