Sonda uliczna pokazuje, że niewielkie grono osób wie, czym jest i z czego powstaje biogaz. Nadal potrzebny jest rozwój edukacji w tej kwestii, zwłaszcza w porównaniu do innych OZE.

Reklama

22 marca redakcja Magazynu Biomasa przeniosła się na ul. Półwiejską w centrum Poznania, by poznać stan wiedzy odnośnie biogazu. Sonda uliczna objęła 20 respondentów w różnym wieku.


6. Kongres Biometanu – zobacz program wydarzenia!


Naprawdę pozytywnie!

Temat biogazu za sprawą ostatnich wydarzeń nieco silniej przeniknął do debaty publicznej, jednak nadal większość społeczeństwa nie wie, czym on jest. Słabszy poziom edukacji w tym względzie widać wśród ludzi bardzo młodych. Nic dziwnego, bo biogazownia raczej nie klasyfikuje się jako najbardziej popularne OZE.

Nasza sonda uliczna dowiodła jeszcze jednej ważnej tezy: osoby posiadające świadomość odnośnie tego, jak funkcjonuje tego typu instalacja, wiedzą też, że biogazownia nie wydaje nieprzyjemnych zapachów!

Biogaz musi zyskać na popularności

Nasi respondenci dobrze wiedzą, że biogazownie mają szereg zalet: są sposobem na utylizowanie biodegradowalnych odpadów oraz pozwalają wytworzyć energię elektryczną i ciepło. To ekologiczne rozwiązanie i skuteczna odpowiedź na problem uniezależnienia się od importowanego gazu. Dlatego edukacja to nasz priorytet!


Najnowsza edycja Raportu „Biogaz i biometan w Polsce 2023” już wiosną!


Zapraszamy na 6. edycję Kongresu Biometanu, która przybliży szereg kwestii związanych z potencjałem zielonego gazu. Biometan może okazać się użyteczny w wielu gałęziach gospodarki – od transportu, aż po energetykę i ciepłownictwo. Odpowiada na problemy rolnictwa, zarządzania odpadami i utylizacji żywności.

 

Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE