Cykl bezpłatnych webinarów IOŚ-PIB i „Magazynu Biomasa” pomoże potencjalnym inwestorom zapoznać się z kluczowymi aspektami inwestycji biogazowej. Pierwsze szkolenie odbędzie się już 13 lutego.
Inwestycja biogazowa od A do Z to cykl bezpłatnych warsztatów online organizowanych przez Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy oraz „Magazyn Biomasa”. Webinary adresowane są do rolników, przedstawicieli branży przetwórczo-rolnej, hodowców bydła i drobiu, podmiotów zainteresowanych zagospodarowaniem odpadów, a także przedstawicieli gmin z całej Polski.
Jak zaplanować inwestycję biogazową?
![](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2025/02/Sylwia-Koch-Kopyszko-Duzy-724x1024.jpeg)
Pierwszy z webinarów odbędzie się 13 lutego. Podczas warsztatów o tym, jak zaplanować inwestycję biogazową będzie tłumaczyć Sylwia Koch-Kopyszko, absolwentka Politechniki Warszawskiej Wydziału Technologii Chemicznej i Wyższej Szkoły Zarządzania na kierunku Zarządzanie.
Posiada 20 lat doświadczenia na stanowiskach kierowniczych w firmach z branży inżynieryjno-budowlanej, doświadczenie w zakresie badań naukowych, zarządzania zasobami ludzkimi, organizacji procesów produkcyjnych oraz handlu i usług.
Ekspert w zakresie doboru technologii i optymalizacji procesów w przedsiębiorstwach, w szczególności biogazowni, biometanowni oraz farm fotowoltaicznych.
Posiada doświadczenie w planowaniu, dewelopowaniu, zarządzaniu, koordynacji i kontroli finansowej a także wielu szkoleń z zakresu projektów dotyczących branży OZE w szczególności branży biogazu. Posiada doświadczenie we współpracy z jednostkami administracji rządowej i samorządowej w Polsce, Niemczech, na Ukrainie a także Komisji Europejskiej.
Jest aktywnym członkiem parlamentarnych grup roboczych i członkiem Rady Koordynacyjnej w ramach Porozumienia z zakresu biogazu i biometanu przy Ministerstwie Klimatu i Środowiska. W latach 2012-2020 Prezes Zarządu Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego (UPEBI), w latach 2018-2020 Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Elektromobilności i w latach 2016-2020 Członek Zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Biogazu. Prezes Stowarzyszenia Zielony Gaz dla Klimatu, Członek Rady Ekspertów przy Platformie LNG i bioLNG. Prelegent wielu międzynarodowych konferencji. Inicjator programów szkoleniowych w branży OZE. Ekspert w zakresie przepisów prawno-regulacyjnych sektora energii, w szczególności biogazu i biometanu.
![](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2025/01/IOS-BIP-1024x106.jpeg)
Cykl webinarów jest organizowany w związku z realizacją projektu dofinansowanego ze środków NFOŚiGW pn. „Kampania edukacyjno-informacyjna w tematyce biogazu/biometanu w Polsce.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu:
Aleksandra Urbańska
+48 730 291 100