Smary CERAN – wydajność, która się opłaca!

Smary CERAN

Total Lubrifiants, jest jednym z czołowych światowych producentów przemysłowych środków smarnych. Ważnym elementem smarowej oferty Total Lubrifiants jest gama CERAN.

Są to produkty opracowane na bazie kompleksowego sulfonianu wapnia (CaSX). Ich wysoka jakość i wydajność są wynikiem procesu produkcyjnego, który zapewnia specyficzną trójwymiarową morfologię smarów CERAN.

Jedną z aplikacji, w której świetnie sprawdzają się smary CERAN jest smarowanie łożysk maszyn pelletujących. Elementy maszyny w trakcie produkcji pelletu są silnie obciążone. Działają na nie wysokie naciski, wstrząsy, wysoka temperatura oraz wilgoć. Do ich smarowania, zwykle z użyciem systemu centralnego smarowania, konieczne jest stosowanie dobrej jakości smaru, który odpowiednio zabezpieczy maszynę i przedłuży jej czas eksploatacji.

Smary CERAN

Smary CERAN zapewniają doskonałe właściwości EP, przeciwzużyciowe i antykorozyjne. To unikalna struktura zagęszczacza kryje w sobie te własności, dzięki czemu smar jest odporniejszy na degradacje. Nawet w przypadku zanieczyszczenia wodą, CERAN jest w stanie wchłonąć od 30 do 40% wody bez zmiany konsystencji czy jakości. Stosując CERAN możliwe jest zmniejszenie konsumpcji smaru w porównaniu z tradycyjnymi środkami. Ponadto odznaczają się bardzo dobrą pompowalnością, ich konsystencja jest pomiędzy klasą 1 a 2 wg NLGI, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w systemach centralnego smarowania. Opierając się o wysoką wydajność, jesteśmy w stanie udowodnić, że technologia CERAN znacząco obniża całkowity koszt posiadania, (z ang. Total Cost of Ownership – TCO), poprzez redukcję uszkodzeń łożysk, redukcję zużycia smaru, a także redukcję konserwacji i przestojów maszyn.

CERAN do swoich urządzeń polecają producenci granulatorów. Są to między innymi firmy Andritz, Bühler, Kahl, Salmatec czy Van Aarsen. Dzięki starannemu doborowi surowców, dostawców i logistyki, a także zapewnianiu redukcji zużycia, technologia CERAN umożliwia swoim klientom znaczne zmniejszenie ich globalnego śladu węglowego. A więc pośrednio wpływa na ochronę środowiska.

Dział Techniczny Total Polska

  • Katarzyna Płocharczyk
  • Dane kontaktowe: TOTAL Polska Sp. z o.o.
  • Al. Jana Pawła II 80, 00-175 Warszawa
  • e-mail: przemysl@total.com, tel.: (+48) 22 481 9400

Materiał promocyjny

This post is also available in: polski