Już w czerwcu Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Prawne wyzwania transformacji energetycznej w kierunku Green Dealu”. Organizują ją Stowarzyszenie „Z energią o prawie” oraz SKN Prawa Energetycznego „on/off”, działająca przy Katedrze Prawa i Postępowania Cywilnego WPiA UMK w Toruniu.

Konferencja odbędzie się w dniach 9-11 czerwca 2021 r. w Toruniu,  w tzw. formule hybrydowej, czyli przy jednoczesnej transmisji obrad w trybie online. Panele konferencyjne obejmują w szczególności tematykę aktualnych wyzwań prawa energetycznego w prawie międzynarodowym oraz polskim oraz znaczenia poszczególnych postaci technologii OZE, w tym wodoru, biometanu, elektrowni wiatrowych onshore oraz offshore, a także fotowoltaiki. Podczas dwóch pierwszych dni swoje prelekcje wygłoszą eksperci związani z energetyką oraz prawem energetycznym, ostatniego zaś doktoranci i studenci.

Reklama

Nie jest obecnie jasne w jaki sposób aktualne problemy związane z oddziaływaniem na obrót gospodarczy pandemii COVID-19 mogą wpłynąć na kwestię transformacji w kierunku źródeł odnawialnych, która jest kluczowa zarówno dla globalnego, jak i polskiego sektora energetycznego. Mamy jednocześnie pełną świadomość, że dla celu zapewnienia jak najpełniejszego bezpieczeństwa energetycznego nieodzowne staje się obecnie wypracowanie interdyscyplinarnych mechanizmów, w tym zwłaszcza odpowiednich regulacji prawnych. To z kolei wymaga zintensyfikowania publicznej debaty wielu środowisk nad prawnym znaczeniem Green Dealu”.

Więcej informacji na temat konferencji na stronach internetowych:

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE