Podczas zakończonych niedawno targów maszyn BAUMA 2019 w Monachium austriacka firma Westtech Maschinenbau GmbH zaprezentowała szereg nowości. Do najciekawszych należą modyfikacje w obszarze głowic ścinkowych WOODCRACKER wykorzystywanych powszechnie do pozyskania biomasy.

Głowica ścinkowa WOODCRACKER CL260, reprezentant best-sellerowej lekkiej serii CL, zyskała możliwość wyposażenia w drugi, dodatkowy chwytak pakietujący oraz urządzenie do wychylania głowicy w lewo i prawo.

Reklama

Te opcje umożliwią jeszcze wydajniejszą pracę dzięki sprawniejszemu pozyskaniu drobnego materiału oraz zdecydowanie lepszej manipulacji materiałem co znacząco usprawnia logistykę.

Z kolei sztandarowa seria dużych głowic ścinkowych z nożem – seria C – wyposażona jest od teraz w nowy, modułowy projekt głównego korpusu umożlwiający szybki montaż / demontaż opcjonalnego chwytaka pakietującego.

Wcześniej chwytak pakietujący był zintegrowany z ramą i nie można go było demontować.

Generalnym importerem urządzeń do pozyskania biomasy WOODCRACKER na terenie Polski jest firma UTECH Maszyny i Urządzenia Techniczne Sp. z o. o. Sp. k. z Opola.

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE