Są pieniądze na budowę i modernizację istniejących biogazowni. Bank Pekao S.A. uruchomił wsparcie, które może zadziałać stymulująco na rozwój sektora odnawialnych gazów w Polsce. To sposób na wypełnianie celów strategicznych spółki, osiąganie unijnych założeń i wspieranie przedsiębiorców z sektora OZE.
Biogazownie, jako stabilne i niezależne od warunków atmosferycznych źródło energii, mogą odegrać ważną rolę w polskim systemie energetycznym. Są także bardzo efektywnym sposobem zagospodarowywania odpadów biodegradowalnych i pochodzących z przemysłu rolno-spożywczego, osadów ściekowych, pozostałości po produkcji rolnej oraz wszelkiej innej materii organicznej ulegającej rozkładowi.
Czytaj też: Biometan potrzebny „na wczoraj”! Relacja z 7. Kongresu Biometanu [zdjęcia]
Bank Pekao S.A. ma strategię dla OZE
Celem kredytu jest stworzenie warunków dla realizacji projektów inwestycyjnych z sektora biogazu. Bank Pekao S.A. angażuje się w działania z zielnego sektora, tworząc atrakcyjne warunki dla finansowania instalacji.
– Kredyt inwestycyjny na finansowanie biogazowni jest kluczowym elementem naszej strategii wspierania rozwoju odnawialnych źródeł energii w Polsce. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej ofercie przedsiębiorcy będą w stanie nie tylko efektywnie realizować projekty biogazowe, ale także przyczynić się do zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska – mówi Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes zarządu Banku Pekao S.A.
Kredyt obejmuje wiele różnych etapów budowy biogazowni. Może zostać udzielony na modernizację istniejącej instalacji, na finansowanie wkładu własnego lub nakładów inwestycyjnych, także przed lub po przyznaniu dofinansowania z funduszy unijnych i krajowych.
Czytaj też: Gdzie inwestować w biometan w Polsce? Jest szczegółowa mapa!
Promesa na biogaz
Bank Pekao S.A. udziela promesy kredytowej, która jest ważna przez 9 miesięcy. Dzięki temu przedsiębiorca ubiegający się o dotacje ma pewność, że otrzyma środki finansowe w odpowiednim terminie.
– W kontekście projektów biogazowych, promesa bankowa jest często niezbędnym elementem dokumentacji konkursowej. Promesa kredytu inwestycyjnego na finansowanie biogazowni to gwarancja zdolności beneficjenta do realizacji projektu oraz zapewnienie jego finansowania. To swoista gwarancja dla przedsiębiorstwa, że po podpisaniu umowy o dotację, bank podpisze z nim finalną umowę kredytu i uruchomi środki – dodaje Dominika Byrska, dyrektor Departamentu Produktów i Procesów Kredytowych w Banku Pekao S.A.
Udzielenie promesy poprzedza przeprowadzenie szczegółowej analizy zdolności kredytowej przedsiębiorcy, co obejmuje także dokumentację złożoną na potrzeby konkursu o pozyskanie dotacji. Bank Pekao S.A. oferuje profesjonalne wsparcie w procesie aplikacyjnym. To wsparcie może objąć także budowę magazynów energii lub przyłączenie biogazowni do sieci energetycznej. Instytucja podchodzi do realizacji projektów w sposób kompleksowy.
Kredyt inwestycyjny na finansowanie biogazowni jest już dostępny w ofercie Banku Pekao S.A. Więcej informacji oraz szczegóły dotyczące procesu aplikacyjnego można uzyskać na stronie internetowej Banku Pekao S.A. oraz w Centrach Biznesowych MŚP i Centrach Korporacyjnych, których wykaz znajduje się pod linkiem: https://www.pekao.com.pl/placowki-i-bankomaty.
Zdjęcie i źródło: Bank Pekao S.A.
Newsletter
Bądź na bieżąco z branżą OZE