Wdaje się, że jednym z głównych założeń sektora rolniczego w Polsce powinno być wykorzystanie biomasy do celów energetycznych.


Reklama

Wykorzystanie biomasy na dużą skalę wydaje się potrzebą chwili. Zwłaszcza, że polski sektor rolniczy posiada nieograniczone ilości tak zwanego substratu. Substratu – czyli materiału biomasowego, z którego przy odpowiednim wykorzystaniu możemy uzyskać energię.


Wszystko, co musisz wiedzieć o biomasie. Kliknij i sprawdź!


Energie na którą w Polsce zapotrzebowanie w ostatnich latach znacząco wzrosło. Trudno się więc dziwić, że już nie tylko przedsiębiorcy ale i rząd widzi sens w wykorzystaniu biomasy do „produkcji” energii. Tutaj jako kraj o określonych zasobach naturalnych potencjał mamy ogromny.

Wykorzystanie biomasy i pozbycie się odpadów

Nie brakuje nam biomasy. Substrat możemy pozyskiwać zarówno z lasów jak i od rolników. Rząd zapowiada także wsparcie sektora biogazowego. Chodzi o jednoczesne „pozbycie się” odpadów wytwarzanych przez zakłady czy rolników z zamianą go na energię.

Kolejne ustawy i rozporządzenia mają pozwolić sektorowi, który wykorzystuje biomasę do produkcji energii na harmonijny rozwój. Z drugiej strony producenci zwracają uwagę na to, że jeśli biomasa i zielona energia z niej produkowana ma osiągnąć znaczący sukces potrzebna jest spójna i przejrzysta polityka w tym względzie.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Tekst: Marcin Olczak
Zdjęcie: pixabay.com
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE