We Wrześni trwa dekarbonizacja lokalnego systemu ciepłowniczego. Veolia planuje całkowite odejście od węgla i wzrost udziału biomasy.
Veolia term od 2019 r. dekarbonizuje swoje zakłady i sukcesywnie rezygnuje z kotłów węglowych. Spółka dywersyfikuje miks paliwowy zwiększając udział m.in., biomasy i odnawialnych źródeł energii. We Wrześni modernizację systemu ciepłowniczego przeprowadzono w ramach projektu Malachit, którego pierwszy etap zakończył się w 2024 r.
Zarejestruj się na Konferencję Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie
Od roku zakład we Wrześni 43 proc. energii cieplnej może wytwarzać z biomasy. Veolia planuje dalsze prace modernizacyjne, które mają obniżać emisje generowane przez sektor ciepłowniczy.
– W 2029 r. planujemy całkowite wyjście z węgla poprzez konwersję kotła węglowego na pelety albo PKS – mówi Sławomir Sroka z Veolia Zachód.
Zobacz film:
O wykorzystaniu biomasy w nowoczesnym miksie energetycznym w ciepłowniach Grupy Veolia term podczas 7. konferencji Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie opowie Magdalena Ruszniak, członek zarządu, Veolia term.
Biomasa i paliwa alternatywne. Czytaj za darmo w internecie!
Newsletter
Newsletter
Bądź na bieżąco z branżą OZE
Newsletter
Bądź na bieżąco z branżą OZE






![22. biogazownia PGB już działa. Może zasilić 4 tys. domów [WIDEO] Polska Grupa Biogazowa, przecięcie wstęgi, biogazownia Długoszyn](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2026/06/przeciecie-wstegi-biogazownia-dlugoszyn-1-218x150.jpg)






![11. Forum Pelletu. Rynek przed kolejnym sezonem grzewczym – skala wyzwań rośnie [RELACJA+FOTO]](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2026/06/11.-Forum-Pelletu-Gdansk-relacja-218x150.jpg)



















