– Cieszę się, że wychodzi kolejna edycja raportu „Biogaz i biometan w Polsce”, którego UPEBBI jest jednym z partnerów – powiedział Artur Zawisza, prezes Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego i Biometanowego.
Artur Zawisza, prezes Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego i Biometanowego
Tym bardziej cieszę się, że będzie to pierwsze miejsce publikacji wyciągu z części analitycznej Katalogu Aktualnych Barier i Rozwiązań dla Rozwoju Sektora Biogazu i Biometanu pod nazwą „Katalog Bio-CH4” opracowanego dla Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przez Porozumienie dla Biogazu i Biometanu (P2B). To eksperckie opracowanie zawiera część analityczną (z której wyciąg publikowany jest w tegorocznym raporcie) oraz część postulatywną zawierającą szczegółowe propozycje rozwiązań regulacyjnych, w tym legislacyjnych.
P2B stworzone zostało przez prawie wszystkie podmioty branżowe, (kolejność alfabetyczna): Inicjatywa dla Środowiska, Energii i Ekomobilności (prezes Dariusz Bojsza), Polska Izba Gospodarcza Energetyki Odnawialnej i Rozproszonej (prezes prof. Krzysztof Badyda), Polskie Stowarzyszenie Biometanu (prezes Marek Pituła), Polskie Stowarzyszenie Producentów Biogazu Rolniczego (przewodniczący Aleksander Duch), Rada OZE Konfederacji Lewiatan (koordynator grupy roboczej ds. biogazu i biometanu Przemysław Krawczyk) oraz Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego (prezes Artur Zawisza i wiceprezes Beata Matecka).
Niech tegoroczny raport przyczyni się do popularyzacji przemysłu biogazownictwa oraz wzrostu inwestycji biogazowych i biometanowych w naszym kraju.
Raport Biogaz i biometan w Polsce 2024
Wyślij link na adres email: