Podpoznański Solaris sprzedał do Mediolanu przegubowe trolejbusy Trollino 18. Umowa ramowa przewiduje  dostawę do 80 pojazdów. Pierwszych 30 trolejbusów zostanie dostarczonych w połowie 2019 roku.

Reklama

Przewoźnik ATM  może w ramach opcji zamówić kolejnych 50 sztuk. W maju w Mediolanie zakończyły się odbiory 10 autobusów  elektrycznych Solaris Urbino 12 electric. ATM zamówił kolejnych 15 pojazdów. Polski producent dostarczył do  Mediolanu już blisko 150 autobusów.

W przyszłym roku dołączą do nich przegubowe Trollino 18. Choć będą to  pierwsze polskie trolejbusy w stolicy Lombardii, to w samych Włoszech jeździ ich przeszło 80, m.in. w Bolonii,  Cagliari, Neapolu czy Rzymie. Solaris obecny jest we Włoszech od 2003 roku, dostarczając dotychczas ponad 900  autobusów i trolejbusów.

Mediolańskie Trollino 18 wyposażone zostaną w dwa silniki trakcyjne o mocy 160 kW każdy. Jazdę, na odległość do  15 km, bez podłączenia do sieci trakcyjnej umożliwią baterie o pojemności 45 kWh. Zapewnią dalszą jazdę w  przypadku awarii zasilania lub na odcinkach pozbawionych sieci (np. w zabytkowych częściach miasta). Na pokład  zabiorą do 135 pasażerów, w tym 31 na miejscach siedzących.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj najnowszy numer Magazynu Biomasa”!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE