Producent kotłów otrzymał dofinansowanie

O tym, że prowadzenie ekologicznej firmy opłaci się nie tylko środowisku, ale i samemu przedsiębiorcy przekonał się producent nowoczesnych kotłów c.o. Zbigniew Płonka. Jego firma otrzymała grant w wysokości 63 tys. zł z projektu „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Przedsiębiorczość”, realizowanego przez Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości.


REKLAMA


Firma Kotły Płonka produkuje nie tylko kotłów c.o., ale także instalacje nowoczesnych pomp ciepła oraz paneli fotowoltaicznych. To właśnie ostatnie rozwiązanie – połączenie fotowoltaiki i pompy ciepła – uważa się za najbardziej ekologiczny i zarazem ekonomiczny sposób  ogrzewania domów.

-Za pośrednictwem Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej udało się zachować kolejnych siedem miejsc pracy w naszym regionie. Uhonorowane przedsiębiorstwo jest żywym przykładem przyjaznej działalności dla środowiska. To się po prostu opłaca. Jest to także ważne wobec ostatnich badań naukowców m.in. z Krakowa, dowodzących, że wirus Covid-19 ma ostrzejszy przebieg w rejonach dotkniętych długotrwałym smogiem. Nowoczesna energia grzewcza to czyste powietrze, a więc także nasze życie i zdrowie

– przyznał z zadowoleniem wicemarszałek Małopolski Tomasz Urynowicz.

Oprócz wicemarszałka w podpisaniu umowy podpisaniu umowy o wartości 63 tys. zł uczestniczył Rafał Solecki, dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości. 22 maja 2020 roku Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości dokonało rozstrzygnięcia naboru wniosków, składanych przez przedsiębiorców w ramach projektu grantowego „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Przedsiębiorczość”. O wsparcie wnioskowało ponad 4,5 tys. małopolskich firm.

Płonka kotły

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło: www.malopolska.pl, Biuro Prasowe UMWM 

This post is also available in: polski