Prezydent Światowego Stowarzyszenia Biogazu o koronawirusie

Prezydent Światowego Stowarzyszenia Biogazu

David Newman, prezydent Światowego Stowarzyszenia Biogazu (WBA) wystosował notę do pracowników branży biogazowej na całym świecie. Życzy w niej zdrowia i wytrwałości.

Prezes WBA w przesłaniu informuje, że pracownicy Stowarzyszenia wykonują pracę zdalną. Wszyscy życzą zdrowia tym, których dotknął wirus. D. Newman zachęca do udziału w seminariach internetowych organizowanych przez WBA. Informuje także o odwołanych lub przesuniętych spotkaniach branżowych.

Praca w tych czasach

Nie będzie dla was zaskoczeniem, że cały nasz zespół pracuje teraz z domach z powodu epidemii  koronawirusa. Przypuszczam, że wielu z was na całym świecie znajduje się w tej samej sytuacji. Przejdziemy przez to i musimy być optymistami, ponieważ ten trudny okres minie. W międzyczasie daje nam to możliwość poznania nowych możliwości pracy i robienia rzeczy przydatnych w świecie bezemisyjnym, do którego musimy szybko przejść. Życzymy naszym przyjaciołom w krajach szczególnie dotkniętych wirusem, zdrowia i mamy nadzieję, że wrócą do nas za kilka tygodni.

Kontynuacja działań

W międzyczasie nasze stowarzyszenie kontynuuje pracę. Sprawdzamy, jak możemy korzystać z różnych platform wirtualnych, aby pomóc , naszym członkom, w interakcji zarówno z nami, jak i między sobą. W najbliższych tygodniach organizujemy seminaria internetowe, wzywając urzędników z różnych krajów do prac poprzedzających COP26 (miejmy nadzieję, że odbędzie się w listopadzie), ponownie organizując nasz doroczny Światowy Szczyt Biogazowy w październiku oraz planując spotkania jesienią kiedy, mam nadzieję, wszystko wróci do normy. Wkrótce rozpoczniemy pracę nad naszym kolejnym raportem, „Biometan: Droga do 2030 r.” . Powstanie on przy wsparciu naszego nowego Komitetu ds. Polityki, Innowacji i Techniczności. Będziemy też się starać zaangażować więcej z was w miarę opracowywania raportuŻycie toczy się dalej a my wciąż pracujemy!

Sprawdź: Najlepsze kotły i palniki na pellet drzewny! Który wybrać?


Kierunek czysta energia

Niemniej jednak pęd ku czystszej energii jest nieodwracalny. Adaptacja odnawialnych źródeł energii rośnie bardzo szybko, w tym biogazu do wytwarzania odnawialnego ciepła i energii. Gdziekolwiek bywamy w świecie, biogaz znajduje się na radarze każdej administracji, rządu i miasta. Rosnące obawy związane z wyciekiem nieoczyszczonych odpadów do środowiska (podkreślone w raporcie Banku Światowego na temat gospodarki odpadami stałymi) oraz rozwiązania, które biogaz może zaoferować dla frakcji ulegających biodegradacji (podkreślone w raporcie WBA napisanym wspólnie z C40 Climate Cities Group) pokazują, że jesteśmy na właściwej drodze. „Nowa strategia zasobów i odpadów” opublikowana przez rząd Wielkiej Brytanii w grudniu 2019 r., „Nowa dyrektywa ramowa w sprawie odpadów” zatwierdzona w Europie w lipcu 2019 r. – te i inne polityki wskazują na gwałtownie rosnącą ilość odpadów żywnościowych do przetworzenia.

Wydarzenia

Zmieniają się daty niektórych wydarzeń:
  1. Międzynarodowa konferencja na temat zrównoważonego gospodarowania odpadami stałymi (Saloniki, Grecja) zostanie przełożona na 2–5 września br.
  2. IFAT (Monachium, Niemcy),  odbędzie się w dniach 7-11 września br.
  3. Światowy szczyt i targi biogazu (Birmingham, Wielka Brytania) odbędą się w dniach 7-8 października br.
  4. Ecomondo (Rimini, Włochy) odbędzie się zgodnie z planem w dniach 3–6 listopada br.
  5. COP26 (Glasgow, Wielka Brytania) odbędzie się zgodnie z planem 9–20 listopada br., ale plotki sugerują, że może to również zostać przełożone, jeśli spotkania przed COP nie będą mogły się odbyć. Poczekamy i zobaczymy.

Czekamy na odpowiedź, czy te inne wydarzenia zostaną przełożone:

  1. CESS (Singapur) w dniach 5-9 lipca br.
  2. Konferencja WasteEng (Toronto, Kanada) w dniach 13–16 lipca br.

W dalszej części przesłania D. Newman zwraca się do biogazowników z prośbą o kontakt, jeśli borykają się z problemami wynikającymi z epidemii. Zachęca, by wykorzystać ten czas także na pogłębianie wiedzy i poszerzanie kontaktów.

„Daj nam znać, co dzieje się z Twoją firmą w tych tygodniach, niezależnie od tego, czy masz konkretne problemy (na przykład, czy masz spadek dostępności surowców, czy są problemy ze sprzedażą gazu / energii elektrycznej dla twoich klientów, czy masz problemy obsadzanie roślin?). Lub jeśli masz pomysły na seminarium, studium przypadku, ofertę przetargową lub grupę roboczą, którą chcesz się podzielić – wykorzystajmy ten czas, aby podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem!”

Prezes WBA przypomina też, że tylko do 31 marca br. można składać dokumenty kandydatów na członków Rady WBA.

Najlepsze życzenia dla wszystkich w tych czasach.

Pozdrawiam,

David Newman, prezydent Światowego Stowarzyszenia Biogazu

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo!

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!

Źródło: WBA
Zdjęcie: WBA

This post is also available in: polski