Piotrków Kujawski ma nowoczesną oczyszczalnię ścieków

W piątek (6 września) otwarta została nowa oczyszczalnia ścieków w Piotrkowie Kujawskim. Jej budowa była możliwa dzięki dofinansowaniu z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Wsparcie w kwocie 5,6 mln złotych, sprawia, że jest to jedna z największych inwestycji realizowanych przy udziale środków unijnych w powiecie radziejowskim w obecnej perspektywie finansowej. W uroczystości otwarcia uczestniczyli członkowie zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść.

 

Inwestycja polegała na rozbudowie i przebudowie istniejącej oczyszczalni ścieków przy ulicy Parkowej w Piotrkowie Kujawskim. Jej efektem jest poprawa jakości oczyszczonych ścieków oraz znaczne zwiększenie przepustowości oczyszczalni. W ramach inwestycji wymieniono także odcinek kolektora sanitarnego doprowadzającego ścieki do oczyszczalni ścieków oraz budowa obiektów, w których mieszczą się budynek techniczny, punkt zlewny ścieków doważonych, zbiornik uśredniający, zbiornik osadu nadmiernego, pompownia główna, studnia kraty hakowej i studnia pomiarowa.

Wartość projektu to 9 352 362,13 zł, gdzie z RPO wyniosło 5 622 488,26 zł.

 

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl, Beata Krzemińska, Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcia: www.kujawsko-pomorskie.pl, Andrzej Goiński

This post is also available in: polski