Magazyn Biomasa Aktualności Ministerstwo Środowiska dementuje informację w sprawie programu „Czyste powietrze”

Ministerstwo Środowiska dementuje informację w sprawie programu „Czyste powietrze”

Ministerstwo Środowiska dementuje pojawiające się w mediach informacje o zagrożeniu utraty finansowania programu Czyste Powietrze.

Ministerstwo Środowiska wydało komunikat, w którym informuje, że twierdzenie, iż zostały wstrzymane środki unijne na Program priorytetowy „Czyste powietrze” jest nieprawdziwe ponieważ negocjacje w sprawie nowej perspektywy finansowej UE jeszcze się nie rozpoczęły.

Reklama

Resort informuje, że jest w stałym kontakcie z Komisją Europejską i Bankiem Światowym. Odbywają się też cykliczne spotkania według wcześniej ustalonego harmonogramu.

Program wchodzi aktualnie w kolejne fazy modyfikacji. Obecnie trwają pace na zwiększeniu jego efektywności. Resort środowiska przewiduje szereg uproszczeń we wniosku oraz procedurze jego weryfikacji. Planowane jest też włączenie samorządów, które zadeklarowały wolę współpracy, w proces weryfikacji i przyjmowania wniosków. Pilotaż z udziałem gmin, do którego zgłosiło się ich ok. 1000, rozpoczyna się już w lipcu, a dzięki temu działaniu otwarty zostanie kolejny kanał dystrybucji. Przyspieszy to znacznie prace, a także pozwoli oszacować koszty obsługi tego programu po stronie samorządów – czytamy w komunikacie MŚ.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Zdjęcie: Pixabay

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE