Stelmet SA, największy w Europie producent mebli ogrodowych, poinformował, że zawiesza działalność. Do połowy kwietnia produkcja zostaje wstrzymana we wszystkich zakładach Grupy.

Grupa Stelmet i Zarząd Stelmet SA że 23 marca br. podjęli uchwałę w sprawie częściowego wstrzymania działalności z powodu epidemii koronawirusa.

Reklama

Stelmet zdecydował, że z uwagi na szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa, podjęte przez Państwa Unii Europejskiej działania, których skutkiem jest między innymi zamknięcie sieci sprzedaży, zamknięcie centrów handlowych i sklepów, ogłoszenie stanów wyjątkowych na większości terytorium Europy, działania władz polskich w zakresie walki z rozprzestrzeniającym się wirusem oraz zdrowie pracowników zatrudnionych Spółki i ich rodzin:

  • wszyscy pracownicy Stelmet S.A., za wyjątkiem pracowników, których praca jest niezbędna, w okresie od dnia 25 marca 2020 r. do końca marca 2020 r. będą wykorzystywać urlopy wypoczynkowe i stopniowo będzie ograniczana działalność produkcyjna,
  • w okresie od dnia 1 kwietnia 2020 r. do połowy kwietnia 2020 r. produkcja we wszystkich zakładach zostanie wstrzymana.

Zarząd Spółki będzie na bieżąco analizował sytuację Grupy w związku z rozprzestrzenianiem się epidemii wirusa COVID-19.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj Magazyn Biomasa. ZA DARMO! Sprawdź:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij i sprawdź!

Źródło: Stelmet SA
Zdjęcie: Stelmet SA
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE