II Forum Pelletu – było z nami ponad 140 przedstawicieli największych firm na rynku!

II Forum Pelletu, które odbyło się w dniach 25-26 września w Hotelu Ossa koło Rawy Mazowieckiej, zgromadziło ponad 140 osób – przedstawicieli najbardziej znaczących firm w sektorze pelletu w kraju. Organizatorom – spółce Biomass Media Group, wydawcy „Magazynu Biomasa” i „Rynku Pelletu” – udało się w jednym miejscu zgromadzić producentów pelletu i maszyn do granulowania, producentów kotłów, przedstawicieli świata nauki i prawa. Nie zabrakło też gości z zagranicy w tym z Włoch, Niemiec, Austrii czy Ukrainy, którzy przedstawili sytuację na rynkach pelletu w swoich krajach.

Po raz pierwszy spółka Biomass Media Group zorganizowała Forum Pelletu w ubiegłym roku. Trudno było wówczas mówić o optymizmie w branży. Wiele firm produkowało wyłącznie na eksport, równocześnie nie wierząc w możliwości sprzedaży na rynku polskim. Niewielu przedsiębiorców wierzyło też, że na tym polu coś zmieni się na lepsze. Wówczas zaproszenie do uczestniczenia w Forum przyjęło ok. 70 osób. Dzięki ubiegłorocznemu spotkaniu organizatorom udało się poznać i zdefiniować bolączki branży, a potem wytyczyć kierunki działań wspierających przede wszystkim producentów pelletu i kotłów na pellet. Dziś można powiedzieć, że przez kilka miesięcy ciężko pracowano na sukces, którym jest powołana niedawno Polska Rada Pelletu. Jej Prezesem Zarządu został Maciej Kosiński (Biomass Media Group).

Z całą pewnością sukcesem było również zakończone właśnie II Forum Pelletu, które zgromadziło ponad 140 osób, w tym niezwykle interesujących gości z kilku krajów Europy, które odgrywają znaczącą rolę w produkcji i konsumpcji pelletu. Rynek pelletu reprezentowali przedstawiciele takich firm jak m.in. IKEA, Tartak „Olczyk”, Stelmet, Biomasa Partner Group, Copenhagen Merchants, DAK GPS, Shell Polska, La Meccanica, Poli Trade Polska, Polenergia, Nawrocki Technologie Granulowania, Cedrus, P.W. Budmet, Biocontrol czy Control Union. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Eric Vial z European Pellet Council, Cezary Wyszecki z Shell Polska,  Magdalena Rosiak z Biomasa Partner Group, Bogdan Warchoł z Polenergii, Agnieszka Kędziora-Urbanowicz z Biocontrol, Justyna Kostyk z Toscana Pellet, dr inż. Wojciech Cichy z Instytutu Technologii drewna w Poznaniu, dr Wojciech Czekała z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, mecenas Michał Tarka z BTK-Legal, i wielu innych ekspertów branży pelletowej.

Atmosfera spotkania scalająca branżę, zainteresowanie tematyką prelekcji i szerokie kontakty biznesowe wskazują na to, że kolejne Forum Pelletu zgromadzi jeszcze więcej osób tym bardziej, że już od kilku tygodni realizowany jest kolejny ogólnopolski projekt Spółki Biomass Media Group – Akademia Pelletu, mający na celu propagowanie wykorzystania tego ekologicznego paliwa, a wkrótce ruszą kolejne, których celem jest edukacja społeczna.

Szczegółowa relacja z II Forum Pelletu ukaże się w październikowym wydaniu „Magazynu Biomasa”.

This post is also available in: polski