Targi POLEKO w Poznaniu, czyli spotkanie z energią.

Reklama

Najbliższe targi POLEKO w Poznaniu (14-17.10.2014 r.) będą okazją do zweryfikowania stanu branży OZE w Polsce, także w zakresie technologii i trendów. Duża część ekspozycji targów będzie poświęcona właśnie tej tematyce. Zaplanowano również kilkanaście wydarzeń, w tym po raz pierwszy: polski szczyt tzw. Inicjatywy 16+1 pt. „Budowanie zielonych mostów między krajami Europy Środkowo-Wschodniej a Chinami”.

Targi POLEKO w Poznaniu, czyli prestiżowe spotkanie na szczycie

W tym roku targi POLEKO w Poznaniu będą gościć decydentów z zakresu ochrony środowiska z wielu krajów, a to za sprawą międzynarodowej konferencji organizowanej przez Ministerstwo Środowiska pt. „Budowanie zielonych mostów między krajami Europy Środkowo-Wschodniej a Chinami”. Odbędzie się ona 16 października.

Dyskusje będą dotyczyć rozwoju oraz wdrażaniu zielonych technologii. Pierwsze spotkanie w tym zakresie odbyło się podczas szczytu krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Chin (tzw. Inicjatywa 16+1) w listopadzie ub.r. w Bukareszcie. Szczyt polski odbywa się w tym roku właśnie w Poznaniu podczas targów Poleko. Celem spotkania będzie udostępnienie jego uczestnikom platformy, która ułatwi dialog pomiędzy samorządami a biznesem (przedsiębiorstwa). Sesja poranna poświęcona będzie wymianie doświadczeń (prezentacja m.in. Akceleratora Zielonych Technologii Greenevo), popołudniowa – to spotkania typu business-to-business dedykowane w szczególności dla małych i średnich przedsiębiorstw.

W nurcie Eco na targach POLEKO

„Eco design. Projektowanie przyszłości” – to temat przewodni tegorocznej edycji targów POLEKO zaproponowany przez Patrona Honorowego, Ministra Środowiska. Zwraca on uwagę na oszczędzanie energii i ograniczanie zużywania surowców naturalnych, ale także zachęca do spojrzenia na proces życia produktu jako całość – przyjazny środowisku cykl produkcji, zmniejszającą koszty logistykę, czy racjonalne wykorzystanie produktu (jego trwałość i bezpieczeństwo dla otoczenia).

Wiele z rozwiązań prezentowanych na tegorocznych targach POLEKO będzie nawiązywać do tematu przewodniego 26. edycji targów. Część z nich zobaczymy w ramach Salonu Czystej Energii w pawilonie 8, gdzie prezentować się będą producenci i dystrybutorzy kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych, systemów montażu kolektorów, falowników, małych turbin wiatrowych, instalacji dla małych elektrowni wodnych, małych kotłów na biomasę, kotłów kogeneracyjnych, pomp ciepła, czy też biogazowni.

Targi POLEKO w Poznaniu będą okazją do poznania najnowszych rozwiązań z dziedziny energii odnawialnej

Przestrzenią, do której warto będzie zajrzeć będzie Miasteczko Ekologiczne, którego partnerem głównym jest Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Na stoisku GIOŚ każdego dnia zaplanowane są dyżury specjalistów, którzy będą odpowiadać na pytania inwestorów, przygotowujących się do realizacji inwestycji mających wpływ na środowisko.

Po raz kolejny targi POLEKO w Poznaniu gościć też będą uczestników rajdu Blue Corridor. Tym razem Poznań będzie stanowił jeden z planowanych postojów międzynarodowych uczestników rajdu aut napędzanych CNG. W trakcie pobytu gości – 15 października – odbędzie się konferencja, podczas której zostanie poruszony temat m.in. perspektyw dla rozwoju CNG w Polsce.

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE