Ubiegły tydzień w Poznaniu upłynął pod znakiem Tragów Budma – wydarzenia branży budowlanej i architektonicznej, w tym także Targów Kominkowych, gdzie Magazyn Biomasa stworzył dla zwiedzających Strefę Czystego Powietrza.
Strefa Czystego Powietrza
Podczas tegorocznej edycji targów Kominki pojawiła się Strefa Czystego Powietrza. Stoisko zorganizowała redakcja Magazynu Biomasa. Był to punkt informacyjny oraz przestrzeń wystawiennicza w jednym. Wśród odwiedzających stoisko opinie były jednoznaczne – zapotrzebowanie na ekologiczne źródła ciepła rośnie. A głównym argumentem za zmianą pieca na bardziej przyjazny środowisku są niższe koszty ogrzewania.
Nowoczesne elementy linii pelletujących
Na redakcyjnym stoisku zwiedzający dowiedzieć się więcej na temat ekologicznych źródeł ciepła i wykorzystania pelletu. W Strefie Czystego Powietrza zaprezentowano również urządzenia.
W strefie wystawienniczej Magazynu Biomasa znalazły się między innymi elementy linii pelletujących firmy Labora Energy. Przyciągały one szczególną uwagę zwiedzających, co świadczy o dużym zainteresowaniu tematem produkcji pelletu.
Zarejestruj się na warsztaty pelletowe online
Ekologiczne urządzenia grzewcze w Strefie Czystego Powietrza
W Strefie Czystego Powietrza, promującej wykorzystanie ekologicznych źródeł ciepła pojawił się również nowoczesny palnik przeznaczony do spalania pelletu polskiej marki Eco-Palnik oraz piec pelletowy firmy Kotłostal.
Zaprezentowano również nowoczesny kocioł firmy Windhager, który wyróżnia nowatorska technologia zgazowywania zrębki.
-Kocioł firmy Windhager oparty jest o technologię zgazowywania zrębki, a nie spalania zrębki. Kocioł, który zgazowuje zrębkę jest najczystszym źródłem energii w tej chwili dostępnym na rynku. Można powiedzieć, że wyprzedza swoją epokę – mówił Robert Rogosz z Centrum Ogrzewania Pelletowego. – Ta technologia godzi przeciwników i zwolenników spalania biomasy – dodał.
Potrzebujemy pelletu i biomasy
Robert Rogosz podkreślił, że nowoczesne kotły biomasowe, w tym pelletowe, są oczywistą i jedyną alternatywą dla nieekologicznych źródeł ciepła.
– Dziś nie ma możliwości, by bez udziału biomasy spowodować, że smog zniknie. W tej chwili, by mieć czyste powietrze, potrzebujemy pelletu i biomasy – podkreślił Robert Rogosz.
Magazyn Biomasa. Sprawdź poniżej:
Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!