Wypożycz auto elektryczne i ładuj je w domu bez opłat!

leasing elektryków

Na rynku pojawiła się właśnie oferta „trzy w jednym” skierowana do osób zainteresowanych elektromobilnością i fotowoltaiką. W tym konkretnym przypadku skompresowanie kilku usług w jednej wydaje się uzasadnione i może przynieść oszczędności.

Kompleksowy pakiet – elektromobliność i fotowoltaika

Dwie firmy jako pierwsze zaproponowały polskiemu odbiorcy kompleksowy pakiet, który łączy w sobie elektromobilność i nowoczesną energetykę. Arval Service Lease Polska – lider rynku wynajmu długoterminowego i zrównoważonej mobilności, oraz Columbus Energy – wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki, wprowadzają usługę, na którą składa się wypożyczenie samochodu elektrycznego z montażem punktu ładowania oraz paneli fotowoltaicznych. Pozwala to do minimum ograniczyć koszty zasilania pojazdu, a także zapewnia jego rzeczywistą zeroemisyjność.

Samochód samowystarczalny

Dzięki współpracy Arval Service Lease Polska i Columbus Energy, zeroemisyjny pojazd może być właściwie samowystarczalny. Użytkownik korzysta z wynajętego samochodu i zainstalowanego w domu lub firmie punktu ładowania, a energia pochodzi z instalacji fotowoltaicznej. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić nawet 7200 zł rocznie na kosztach paliwa w porównaniu do tankowania auta z napędem konwencjonalnym. W pakiecie firm Arval i Columbus od ręki dostępna jest Kia e-Niro, z dofinansowaniem z programu Mój Elektryk oraz ładowarką Go Power o mocy 7 lub 11 kW w najniższej na rynku cenie.

– Klientom zainteresowanym wynajmem samochodu elektrycznego towarzyszy często obawa o dostęp do stacji ładowania. W Arval od dłuższego czasu szukamy rozwiązań, które takie wątpliwości rozwiewają. Mając ładowarkę w domu lub siedzibie firmy, bardzo rzadko musimy korzystać z publicznych stacji. Jest to dodatkowo rozwiązanie dużo tańsze niż w przypadku tankowania konwencjonalnego auta. A gdy ładowarka pobiera energię słoneczną, koszty „paliwa” spadają właściwie do zera. Dlatego współpraca z firmą Columbus jest dla nas tak ważnym krokiem – mówi Łukasz Niemczuk, Retail Solutions Director, Arval Service Lease Polska. – Wspólny pakiet uwzględnia rabaty dla naszych klientów, a dzięki udziałowi Arval w programie Mój Elektryk, finansowanym przez NFOŚiGW, możemy zapewnić wyjątkowo atrakcyjną cenę pojazdu – dodaje.

Dopłaty z programu Mój Elektryk dostępne są bez żadnych dodatkowych formalności – klient wynajmuje samochód w Arval, a firma w jego imieniu składa wniosek o dotację.


Czytaj też: „Barometr Nowej Mobilności” – co Polacy myślą o autach elektrycznych?


Ekologicznie i ekonomicznie

Model Kia e-Niro w pakiecie z szybką ładowarką Go Power o mocy 7 lub 11 kW jest dostępny w abonamencie miesięcznym za 1 659 zł netto (umowa na okres 36 miesięcy z limitem 15 000 km rocznie). Jedynym kosztem dodatkowym jest 1 700 zł netto jednorazowej opłaty za ładowarkę. Auto jest dostępne od ręki. Dodatkowo, można skorzystać z oferty specjalnej na montaż instalacji fotowoltaicznej, choć nie jest to warunek konieczny. Analitycy firmy Columbus przekonują, że jest to opłacalna inwestycja. Wystarczy siedem paneli fotowoltaicznych, by móc ładować auto wyłącznie energią pozyskiwaną ze słońca.

– Jedną z barier rozwoju elektromobilności w Polsce jest niewystarczająco rozwinięta infrastruktura ładowania. Z tego powodu większość posiadaczy elektryków zaopatruje się we własne, przydomowe czy firmowe punkty ładowania. To z kolei zwiększa popyt na nasze usługi, nie tylko te związane z dostarczaniem i montażem ładowarek EV, ale również na własne źródła wytwórcze. Samochód elektryczny napędzany energią z własnej instalacji fotowoltaicznej jest bowiem najlepszym rozwiązaniem zarówno dla naszych portfeli, jak i dla środowiska – mówi Arleta Czekaj-Kwiecień, Dyrektor Sprzedaży, Columbus Energy S.A.

Jeśli porównamy koszt tankowania pojazdu z silnikiem benzynowym i ładowania zeroemisyjnego auta z punktu podłączonego do instalacji fotowoltaicznej, okazuje się, że rocznie możemy zaoszczędzić nawet 7 200 zł na wyborze ekologicznego auta. A pojazd zasilany energią odnawialną jest w pełni zeroemisyjny.

Auto i ładowarka z pełną obsługą

Columbus realizuje wszelkie formalności i kwestie techniczne związane z punktem ładowania. Poczynając od montażu urządzenia, przez instalację niezbędnych zabezpieczeń, szkolenie użytkowników i uruchomienie stacji, aż po wsparcie serwisowe i przeglądy techniczne. Po zakończeniu kontraktu, ładowarka przechodzi na własność klienta. Natomiast pojazd może zostać wykupiony lub wymieniony na nowy model z oferty Arval.

Wspólna oferta Arval i Columbus dostępna jest zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych. Ładowarka może zostać zainstalowana w domu lub siedzibie przedsiębiorstwa.

 

Rynek biogazu i biometanu – najnowszy numer:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

źródło: Columbus

This post is also available in: polski

ael