Shell został partnerem wydania pierwszego numeru „Rynku BioLNG”

Rynek BioLNG

Oddajemy w Państwa ręce pierwszy numer magazynu „Rynek BioLNG”. Jego partnerem została firma Shell. Co znajdziemy w numerze?

Kryzys paliwowy, z którym boryka się świat, ukazał nie tylko słabości zależności polityczno-gospodarczych między poszczególnymi krajami. Uwypuklił także słabe oraz mocne strony wielu branż. O ile jeszcze przed pandemią koronawirusa w 2020 roku o paliwach przyszłości dyskutowano na zasadzie interesujących rozwiązań, ciekawostek związanych z szeroko pojętym „ratowaniem” klimatu, o tyle teraz, po wybuchu konfliktu w Ukrainie i wprowadzeniu embargo na produkty z Rosji, rynek po prostu na nie czeka. Z niecierpliwością.


BioLNG na magazynbiomasa.pl


Na kolejnych stronach naszego nowego magazynu „Rynek bioLNG” w artykułach ekspertów staramy się przedstawić wszystkie możliwe aspekty wykorzystania bioLNG – przede wszystkim w transporcie. Warto przypomnieć, że to właśnie transport odpowiada za jedną czwartą emisji gazów cieplarnianych w Europie. Branża transportowa musi przejść kompleksową transformację, bo bez niej wyzwania Unii co do obniżenia emisji gazów o co najmniej 55% do 2030 roku mogą okazać się nieosiągalne.

Zdajemy sobie sprawę, że bioLNG jest tylko jednym z kilku rodzajów „nowych” paliw, na które czeka świat. Jednak jego produkcja i dostępność pozwalają nam przypuszczać, że będzie ono „zielonym” pionierem na tym rynku, także w Polsce. Kiedy i jak uzyskamy dostęp do bioLNG przeczytacie Państwo w artykule przygotowanym przez Shell Polska  – firmę będącą aktywnym uczestnikiem paliwowej (r)ewolucji.

Zapraszam do lektury i do współpracy!

Rynek BioLNG:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

This post is also available in: polski