Czy biometan – odnawialny gaz pozyskiwany w procesie fermentacji beztlenowej m.in. z odpadów rolno-spożywczych – będzie paliwem przyszłości? Jego wykorzystanie w sektorze transportu jest jednym z priorytetów polityki klimatycznej UE. A Polska może być znaczącym graczem na rynku bioLNG. Premiera dodatku „Rynek bioLNG” już we wrześniu 2022!
Czym jest bioLNG
BioLNG to paliwo o właściwościach takich samych jak LNG – Liquid Natural Gas. BioLNG pozyskuje się w procesie skraplania biometanu, co pozwala na jego łatwe magazynowanie i transport. Potencjał produkcji biometanu w Polsce to, wg szacunków ekspertów, nawet 8 mld m3, przy 18 mld m3 rocznego zużycia. Czy bioLNG, jako paliwo niezależne od dostępności do sieci gazowej i jej chłonności, charakteryzujące się dużą szybkością tankowania oraz możliwością uzyskiwania przez pojazdy sporych zasięgów stanie się paliwem przyszłości?
„Rynek bioLNG” – nowy dodatek branżowy już we wrześniu 2022
Odpowiedzią na zainteresowanie tematem bioLNG w Polsce jest nowy dodatek „Magazynu Biomasa”. Wrześniowy „Rynek bioLNG” będzie pierwszą na rynku publikacją poświęconą w całości tej tematyce. Wydawnictwo adresowane jest do:
– branży biogazowej,
– sektora energetycznego i gazowego,
– sektora transportowego (transport samochodowy, kolejowy, morski),
– koncernów paliwowych,
– firm energochłonnych.
Czytaj też: BioLNG i biometan – jakie są realne perspektywy?
Tematyka wydania
„Rynek bioLNG” poruszy temat potencjału produkcji tego biopaliwa w Polsce, możliwości jego wykorzystania, aktualnych trendów rozwojowych sektora bioLNG w Europie, technologii do skraplania biometanu, finansowania inwestycji oraz barier rozwojowych. W publikacji znajdą się:
– artykuły ekspertów i komentarze specjalistów,
– case study,
– przepisy prawne
To wszystko we wrześniowym dodatku „Magazynu Biomasa”!
Dystrybucja
„Rynek bioLNG” będzie dodatkiem do wrześniowego numeru magazynu „Biogaz i biometan – poradnik inwestora”. Wydawnictwo w nakładzie 2,5 tys. egzemplarzy, dzięki wysyłce celowanej, trafi do precyzyjnie wyselekcjonowanej grupy docelowej. Dodatek będzie także bezpłatnie udostępniony na stronie www.magazynbiomasa.pl oraz wysłany do bazy ponad 5,5 tys. odbiorców newslettera „Magazynu Biomasa”. Data wydania: 9 września 2022.
Nowy magazyn – nowe możliwości
W Europie nadchodzi zielona rewolucja. Biometan, w tym bioLNG, będzie jej istotną częścią. Jesteś zainteresowany współtworzeniem opiniotwórczego magazynu adresowanego do kadry zarządzającej i managerów sektora paliwowego, transportowego i petrochemicznego? Chcesz dotrzeć ze swoją ofertą/komentarzem do grona specjalistów branży zainteresowanej paliwami alternatywnymi? Zadzwoń lub napisz: +48 790 439 216, redakcja@magazynbiomasa.pl
Pobierz ofertę reklamową
Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:
Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!