Coraz więcej producentów biogazu rolniczego

rejestr wytwórców biogazu

Mamy coraz więcej producentów biogazu z biogazowni rolniczych. W tym roku rejestr wytwórców biogazu prowadzony przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa powiększył się o 6 podmiotów.

Zgodnie z przepisami ustawy o odnawialnych źródłach energii, Dyrektor Generalny KOWR jest odpowiedzialny za prowadzenie rejestru wytwórców biogazu rolniczego. Czyli przedsiębiorców wykonujących działalność gospodarczą w zakresie wytwarzania:

  • biogazu rolniczego w instalacjach odnawialnego źródła energii innych niż mikroinstalacja biogazu rolniczego (biometanu wtłaczanego do sieci gazowej),
  • energii elektrycznej z biogazu rolniczego w instalacjach innych niż mikroinstalacja.

Dane przedsiębiorców uprawnionych do wykonywania działalności w powyższych zakresach są ujęte w jednym rejestrze dostępnym na stronie internetowej KOWR zakładka: OZE – Biogaz rolniczy – Wytwórcy biogazu rolniczego – Rejestr wytwórców biogazu rolniczego

Tylko w tym roku ów rejestr powiększył się o 6 pozycji. Biogazownie rolnicze wybudowali: Bioutil sp. z o.o., Bioenergia sp. z o.o., Biowatt SA, Orle sp. z o.o., CET-EKO Tomasz Cegiełka, a ostatnio (wpis z 17.08.2020 r.) Agen sp. z o.o.

Stan na dziś to 96 wytwórców biogazu rolniczego, którzy produkują go w 107 instalacjach.

Rejestr wytwórców biogazu:

Pobierz “Rejestr_wyt_biogazu_rol_17.08.2020r..pdf” Rejestr_wyt_biogazu_rol_17.08.2020r..pdf – Pobrano 115 razy – 752 KB

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło: KOWR
Zdjęcie: shutterstock

This post is also available in: polski

bem