Podpisania 31 grudnia 2015 r. przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja ustawy o OZE, przesunęła o pół roku wejście w życie systemu aukcyjnego oraz taryf gwarantowanych dla mikroinstalacji o mocy do 10 kW. W trakcie tego czasu rząd ma opracować nowelizację ustawy m.in. pod kątem większego wsparcie biogazowni.

Reklama

Jak informuje wnp.pl powołując się na rządowe plany, przyjęcie nowego projektu nowelizacji ustawy o OZE planowane jest na pierwszy kwartał 2016 r. Ministerstwo Energii, na którym spoczywa obowiązek przygotowania tej nowelizacji, musi się jednak pospieszyć. Aktualna wersja ustawy o OZE odracza wejście w życie nowego systemu wsparcia tylko do 1 lipca, a w międzyczasie nowelizacją będą musieli się zająć jeszcze parlamentarzyści. Rząd – poza ustawą o OZE – ma w planach zająć się także w ciągu najbliższych 6 miesięcy nowelizacją ustawy Prawo energetyczne oraz przyjęciem nowej ustawy o efektywności energetycznej, która wprowadzi nowe standardy w zakresie efektywności energetycznej dla sektora publicznego.

W trzecim kwartale 2016 r.  według wnp.pl ma nastąpić przyjęcie przez rząd wynikających z unijnych regulacji tzw. Krajowych ram polityki rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych, których celem jest m.in. promowanie samochodów elektrycznych i rozwoju infrastruktury do ich ładowania.

Źródło: wnp.pl

Zdjęcie: parlamentarny.pl

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE