H2 MOBILNOŚĆ Deutschland i jej akcjonariusze Shell i Air Liquide otworzyli czwartą stację H2 w Hamburgu. To 79 stacja, w której można zatankować wodór, na terenie Niemiec.
Nowa stacja wodorowa oferuje intuicyjną obsługę i proces tankowania podobny do tego, jaki jest w konwencjonalnych pojazdach.
Obiekt mieści około 200 kilogramów H2 – ilość wystarczającą do zatankowania 50 pojazdów dziennie.
W Niemczech jest obecnie 79 stacji benzynowych H2, a w przyszłym roku sieć powiększy się do 100 stacji. W sieci Shell znajduje się już 30 takich stacji.
Rozszerzenie stacji ładowania wodoru koncentruje się na obszarach metropolitalnych: Hamburgu, Berlina, Monachium, Norymbergi, Stuttgartu, Renu/Ruhry i Renu/Menu, a także głównych drogach łączących te rejony. Hamburg ma już stacje H2 w Hafen-City, na Schnackenburgallee i Bramfelder Chaussee.
Nowa stacja Großmoorbogen H2 jest finansowana przez Komisję Europejską w transeuropejskiej sieci transportowej (TEN-T CEF) w ramach projektu Connecting Hydrogen Refuelling Stations (COHRS).
Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:
Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!
Źródło: petrolplaza.com