Labora Energy, polski producent linii do pelletu, postawił na rozwiązania modułowe. Pozwala to na elastyczny dobór maszyn oraz rozbudowę linii u klienta, czyli powiększenie możliwości produkcyjnych.

Rozwiązania oferowane przez Labora Energy obejmują etapy od rozdrabniania i magazynowania surowca, aż po automatyczne układanie worków na paletach. A nawet automatyczne zabezpieczanie tych palet kapturami foliowymi.

Reklama

Oferta szyta na miarę

Dysponując szeroką gamą maszyn, które tworzą linię, firma Labora Energy zestawia je w ten sposób, aby współgrały one ze sobą, a całość odpowiadała potrzebom klienta. Dla przykładu – dla linii o wydajności 500 kg/h Labora Energy w opcji standardowej stawia półautomatyczną pakowarkę, ale jeżeli klient sobie życzy, może otrzymać pakowarkę automatyczną.

Możliwości jest co najmniej kilka. Jedna z nich zakłada, że Labora początkowo uruchamia półautomatyczną pakowarkę. W przyszłości, kiedy klient decyduje się na rozszerzenie a wydajności linii – dokłada automatyczną linię pakującą.

Dzięki temu spełniamy plany klienta co do powiększenia wydajności linii produkcyjnej bez konieczności zwiększania zatrudnienia do jej obsługi. Mając takie narzędzia, klient Labory czuje się jak u krawca, ponieważ cała linia jest „szyta” ściśle według jego potrzeb.

Dobór maszyn

  • Pierwszy etap doboru maszyn to sprawdzenie aktualnych potrzeb i możliwości oraz optymalizacja linii z uwzględnieniem rozwoju potrzeb klienta.
  • Drugi etap to przedstawienie kilku wariantów. I porównanie ich efektów w taki sposób, żeby przedsiębiorca wybrał właściwy i najbardziej korzystny wariant.
  • Trzeci etap – oferta i ustalenie warunków.

Labora Energy dzięki zażyłej współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin uruchomiła na stałe dział badawczo-rozwojowy z akcentem wdrożeniowym. To również przyczynia się do optymalizacji produkcji, a co za tym idzie – dobrej ceny produkcji oraz szybszego terminu wykonania detali.

Optymalizacja zestawów

Możliwości wyboru zaczynają się od buforów. Labora Energy produkuje zarówno ruchome podłogi z napędem hydraulicznym, jak i bufory okrągłe. Do rozdrabniania mokrych zrębek zaleca stosować młyny nożowe, a do suchych trocin – młyny bijakowe. Do suszenia Labora.Energy stosuje budżetowe suszarnie pionowe o wydajności 500 i 1000 kg/h oraz suszarnie wymiennikowe dla wyższych wydajności.

Piece grzewcze stosowane w suszarniach mogą być opalane drewnem, odpadami, zrębką lub pelletem w zależności od metody stosowania i wykorzystania suszarni. Natomiast pelleciarki Labora Energy oferuje najczęściej w systemie „twin” co znaczy, że granulatory są zdublowane dla zabezpieczenia choćby połowy wydajności w razie nieplanowanego postoju. Pelleciarki Labory mają wydajność od 500 kg/h do 5 t/h.

Chłodnice pelletu – Labora produkuje chłodnice rurowe z systemem transportu pionowego lub pionowe z systemem buforowania pelletu (wydajność 500 – 5000 kg/h).


WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O PELLECIE


Na każdym etapie linii pellet jest odpylany w celu oczyszczenia i odbierania rozkruszu, co skutkuje tym, że do pakowania trafia pellet bez żadnych wtrąceń. Taka jakość towaru jest pożądana przez klienta końcowego, ponieważ podczas zasilania pieca z worka nie ma pylenia, dzięki czemu nie powstaje zagrożenie powstania atmosfery wybuchowej w kotłowniach. Pakowanie odbywa się w sposób półautomatyczny – ręczne podawanie worka i automatyczne naważanie. Dział badawczo-rozwojowy Labory opracował system automatycznego podawania worków (foliowych, papierowych, jutowych) i oczekuje na jego wdrożenie. Przy wydajnościach powyżej 1,5 t/h Labora oferuje pionowe automaty pakujące. Wszystkie pakowarki posiadają legalizacje wagi, co jest wymagane przez polskie prawo i pozwala na ułatwienie pracy klientów.

Przy wydajnościach powyżej 1,5 t/h dla zachowania małej liczby obsługi Labora stosuje paletyzatory – dla zautomatyzowania procesu pakowania. Pracownik jedynie podkłada i odbiera palety.

Zastosowanie nowoczesnych, sprawdzonych technologii oferowanych przez Labora Energy pozwala na optymalizację procesu produkcji pelletu i maksymalizację zysków, przy ograniczeniu kosztów zatrudnienia.

Materiał promocyjny

Labora Energy sp. z o.o.

ul. Gołężycka 89b, 61-357 Poznań

tel.: +48 61 66 60 275, +48 61 66 60 374, +48 607 771 028

e-mail: ora@labora.energy

Dowiedz się więcej o Labora Energy na YouTube

www.labora.energy


To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz w Magazynie Biomasa. Sprawdź poniżej:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE