Japonia bez samochodów benzynowych, ale z elektrowniami węglowymi

neutralność klimatyczna

Tak wygląda droga Japonii do wyzwania, jakim jest neutralność klimatyczna w 2050 r. Władze kraju ogłosiły, że w 2030 r. zostanie wprowadzony zakaz sprzedaży samochodów benzynowych. Producenci otrzymają wsparcie od rządu. Z drugiej strony – trwa budowa elektrowni węglowych.


REKLAMA


Japonia bez samochodów benzynowych

Japonia trwa w swoich postanowieniach, że w 2050 r. będzie krajem całkowicie neutralnym klimatycznie. Jednym z przedsięwzięć, które ma przybliżyć ten cel będzie zakaz sprzedaży nowych samochodów benzynowych. Chcą go wprowadzić już w latach 30.

Raport Biogaz w Polsce 2020

Pobierz raport

Wyślij link na adres:

Wyrażam zgodę na wykorzystanie powyższych danych osobowych przez Biomass Media Group Sp. z o.o. w celu zrealizowania zamówienia oraz dla celów marketingowo-reklamowych związanych z ofertami wydawnictwa. Dane będą chronione zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 133 poz. 883 z 1997). Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Państwu prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych.

Projekt wpisuje się w rządową strategię zielonego wzrostu. Jest ona ukierunkowana na obszary dekarbonizacji i elektryfikacji społeczeństwa. Opiera się na 14 kluczowych obszarach, wśród których najważniejsze to wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (zwłaszcza zielonego wodoru) i recykling węgla.

Co ciekawe Japonia, sygnatariusz Porozumienia Paryskiego i szósty na świecie emitent gazów cieplarnianych (w 2018r.), nie ustaje w inwestowaniu w elektrownie węglowe nie tylko na swoim terytorium, ale także w Azji Południowo-Wschodniej. Warto przypomnieć, że 1/3 energii elektrycznej Japonii pochodzi ze 140 elektrowni węglowych. Węgiel wyprzedza tylko gaz ziemny, z którego produkuje się 38 proc. energii.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło: Europa Press
Zdjęcie: pixabay (Japonia bez samochodów benzynowych)

This post is also available in: polski

bem