Tak wygląda droga Japonii do wyzwania, jakim jest neutralność klimatyczna w 2050 r. Władze kraju ogłosiły, że w 2030 r. zostanie wprowadzony zakaz sprzedaży samochodów benzynowych. Producenci otrzymają wsparcie od rządu. Z drugiej strony – trwa budowa elektrowni węglowych.


REKLAMA


Japonia bez samochodów benzynowych

Japonia trwa w swoich postanowieniach, że w 2050 r. będzie krajem całkowicie neutralnym klimatycznie. Jednym z przedsięwzięć, które ma przybliżyć ten cel będzie zakaz sprzedaży nowych samochodów benzynowych. Chcą go wprowadzić już w latach 30.

Reklama

Raport Biogaz w Polsce 2020

Pobierz raport

Wyślij link na adres:

Zaznaczenie pola oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie od Biomass Media Group Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu drogą e-mailową newslettera oraz innych informacji handlowych w celu marketingu bezpośredniego, która jest świadczeniem wzajemnym w zamian za otrzymanie możliwości pobrania określonych treści. Zgoda ta może zostać wycofana w dowolnym momencie poprzez wykorzystanie linku dezaktywacyjnego dostępnego w każdej wiadomości. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce prywatności [https://magazynbiomasa.pl/polityka-prywatnosci/].

Projekt wpisuje się w rządową strategię zielonego wzrostu. Jest ona ukierunkowana na obszary dekarbonizacji i elektryfikacji społeczeństwa. Opiera się na 14 kluczowych obszarach, wśród których najważniejsze to wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (zwłaszcza zielonego wodoru) i recykling węgla.

Co ciekawe Japonia, sygnatariusz Porozumienia Paryskiego i szósty na świecie emitent gazów cieplarnianych (w 2018r.), nie ustaje w inwestowaniu w elektrownie węglowe nie tylko na swoim terytorium, ale także w Azji Południowo-Wschodniej. Warto przypomnieć, że 1/3 energii elektrycznej Japonii pochodzi ze 140 elektrowni węglowych. Węgiel wyprzedza tylko gaz ziemny, z którego produkuje się 38 proc. energii.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło: Europa Press
Zdjęcie: pixabay (Japonia bez samochodów benzynowych)
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE