Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi  otrzymał tytuł „Ambasadora Biogazu 2019”. Nagroda została przekazana podczas I Międzynarodowej Konferencji Producentów Biogazu i Biometanu – Green Gas Poland 2019.

Rada Programowa Konkursu przyznała ministrowi ten tytuł za wspieranie rozwoju branży biogazowej w Polsce oraz pełne zrozumienie znaczenia i roli tego sektora dla polskiego rolnictwa i lokalnego rozwoju energetyki rozproszonej.

Reklama

Jan Krzysztof Ardanowski i odpowiedzialny rozwój

– Celem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi jest zapewnienie odpowiedzialnego rozwoju, to znaczy rozwoju zrównoważonego i wielofunkcyjnego opartego na wiedzy i innowacjach, dążenie do poprawy konkurencyjności sektora rolno-spożywczego przy zachowaniu dbałości o środowisko oraz jakość życia na obszarach wiejskich – podkreśliła dyrektor generalna Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Monika Rzepecka, która odbierała w imieniu ministra statuetkę i dyplom.

Dyrektor generalna podkreśliła, że rozwój produkcji biogazu rolniczego w Polsce, stwarza wszechstronne możliwości rozwojowe dla terenów wiejskich i tym samym stanowi szansę na trwały i odpowiedzialny rozwój nie tylko sektora rolno-spożywczego, ale całej krajowej gospodarki.

Zwróciła jednocześnie uwagę, że konferencja stanowi dobre miejsce do dyskusji nad przyjętymi już rozwiązaniami i wymiany poglądów na temat nowych rozwiązań, które przyczyniłyby się do dalszego rozwoju tego sektora z korzyścią dla obszarów wiejskich.


Wszystko, co musisz wiedzieć o biogazie. Kliknij i sprawdź!


Green Gas Poland 2019 jest konferencją organizowaną przez Unię Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego.

Podczas konferencji omawiano najważniejsze, aktualne tematy związane z wyzwaniami, perspektywami i szansami stojącymi przed polską i europejską branżą biogazową i biometanową. Dyskutowano także na temat innowacji w tym sektorze i prezentowano nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE