Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości technologii, jest gościem IV Kongresu Biogazu.

Beata Marcińczyk, redaktor naczelna Magazynu Biomasa (po lewej) i Jadwiga Emilewicz. minister przedsiębiorczości i technologii.
Beata Marcińczyk, redaktor naczelna Magazynu Biomasa (po lewej) i Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

Podczas prelekcji otwierającej Kongres minister mówiła m.in. o dokumencie „Mapa drogowa GOZ”, bo to właśnie w gospodarce obiegu zamkniętego rola biogazowni może być nie do przecenienia.

Reklama

Minister zaznaczyła też, że liczba producentów biogazu powinna w jej ocenie szybko wzrosnąć, bo potencjał branży w zakresie wykorzystania odpadów jako surowców dla produkcji energii jest ogromny.


Wszystko, co musisz wiedzieć o biogazie. Kliknij i sprawdź!


Stwierdziła także, że Polska, wbrew powszechnej opinii nie jest „trucicielem” Europy. Postępujące zmiany w energetyce, a zwłaszcza dynamiczna budowa systemu energetyki rozproszonej już wkrótce mogą spowodować, że nasz kraj będzie liderem w produkcji „zielonej energii” pochodzącej z różnych źródeł.

Branża biogazowa będzie miała w tym duży udział.

Jadwiga Emilewicz na IV Kongresie Biogazu

Minister Emilewicz życzyła uczestnikom IV Kongresu Biogazu interesujących obrad oraz jak najszerszego zainteresowania rynku technologiami, które oferują przedsiębiorstwom branży OZE.

Rozpoczął się IV Kongres Biogazu [RELACJA NA ŻYWO]

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo!

Całe wydanie znajdziesz też tutaj.

Źródło: BMG
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE