Trwa Europejski Tydzień Redukcji Odpadów. W dniach 16-24 listopada w ramach 11. edycji imprezy zorganizowanych zostanie ponad 16 tys. działań. Wszystkie związane z redukcją odpadów, ponownym wykorzystaniem produktów, recyklingiem materiałów. „Porządki” zostaną przeprowadzone w 30 krajach w Europie i poza nią.

Europejski Tydzień Redukcji Odpadów (EWWR) jest międzynarodową kampanią promującą zapobieganie powstawaniu odpadów. Głównie poprzez działania podnoszące świadomość zorganizowane podczas jednego tygodnia w listopadzie. Celem tych działań jest zmiana zachowania otaczających wzorców konsumpcji i nawyków związanych z wytwarzaniem odpadów.

Reklama

Edukacja odpadowa i komunikacja

W 2019 r. Dzięki staraniom 40 koordynatorów krajowych i regionalnych w 30 krajach zostanie przeprowadzona rekordowa liczba 16 570 działań zarejestrowanych 14 listopada . Każdego roku EWWR wybiera konkretny aspekt redukcji odpadów, na którym należy się skupić.


Energia z odpadów i wszystko, co musisz o tym wiedzieć. Kliknij i sprawdź!


W 11. edycji wybranym tematem jest „Edukacja i komunikacja w zakresie odpadów”. Podczas gdy decydenci i firmy mają do odegrania kluczową rolę w zmianie niezrównoważonych wzorców konsumpcji, konsumenci dzielą również część odpowiedzialności za to, co kupują i ile wytwarzają odpadów. Dlatego warto to przemyśleć.

Więcej na ten temat: Over 16 500 actions to „reduce, reuse, recycle, and clean up” at EWWR 2019

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!

Zdjęcie: pixabay.com
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE