Ponad milion watów ze słońca

fotowoltaika Bydgoszcz

W Bydgoszczy sfinalizowano właśnie dużą inwestycję z zakresu odnawialnych źródeł energii. Na 11 miejskich budynkach zamontowano panele fotowoltaiczne. W realizacji proekologicznych działań pomaga nam Unia Europejska.

Milion watów ze słońca

–  Mamy to. Ponad milion watów ze słońca z miejskich budynków stało się faktem. Przy rosnących cenach prądu, kierunek naszych działań okazał się słuszny. W ostatnich tygodniach odebraliśmy dużą instalację fotowoltaiczną na nowym basenie na Miedzyniu. Teraz zakończyły się prace odbiorowe 11 nowych instalacji na dachach szkół, żłobków i na obiektach sportowych. To ważny krok w dążeniu do osiągnięcia samowystarczalności energetycznej, o którą zabiega miasto – mówi prezydent Rafał Bruski.

Bydgoszcz co roku zwiększa produkcję energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii. Panele fotowoltaiczne znajdują się na szkołach, żłobkach, basenach, obiektach sportowych i budynkach należących do miasta. Miasto posiada 55 instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 1016,435 kW. Spółki miejskie w swoich zasobach mają 4 instalacje o łącznej mocy 128 kW.


Zarejestruj się na Kongres Biogazu


11 nowych mini-elektrowni słonecznych

Ostatnio, jak podaje portal bydgoszcz.pl, zakończono prace związane z montażem instalacji fotowoltaicznych na dachach szkół przedszkoli oraz obiektów sportowych. Inwestycję realizowały dwa przedsiębiorstwa, które zamontowały 11 nowych mini-elektrowni o łącznej mocy 289,6 kilowatów. Panele słoneczne zyskały m.in. żłobki, szkoły i hale sportowe.

Zadanie zostało współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Wartość całego zadania wynosi ponad 1,5 mln zł, z czego 727 tys. zł to dofinansowanie zewnętrzne.

Najnowszy numer Magazynu Biomasa:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

źródło, zdjęcie: bydgoszcz.pl

This post is also available in: polski

ael