150 wystawców prezentujących produkty z 36 krajów Europy, 57 tysięcy m² terenów ekspozycyjnych i 7500 tysiąca zwiedzających – tak w liczbach prezentują się targi Eko-Las 2014. Impreza, która po raz trzeci odbyła się w Mostkach koło Świebodzina, przyciągnęła największych graczy na rynku drzewnym w Polsce.

Reklama

Na targach, poza polskimi wystaw cami, pojawili się przedstawiciele m.in. Austrii, Białorusi, Czech, Szwecji czy Włochy, którzy zaprezentowali szeroką gamę produktów i maszyn różnej wielkości. Na wystawie nie brakowało znamienitych wystawców, między innymi przedstawicieli firm: Bandit, Gremo, Husqvarna, John Deere czy Junkkari. Dla zwiedzających przygotowano szereg pokazów działania urządzeń w ich naturalnych warunkach. Plenerowy charakter ekspozycji dał możliwość zapoznania się z aktualnymi trendami i nowoczesnymi technologiami stosowanymi zarówno w gospodarce leśnej, jak i w przemyśle drzewnym.

– To bardzo ciekawa i ważna impreza, dlatego trzeba ją kontynuować i rozwijać – podkreśla Artur Głowa, dyrektor zarządzający ds. Bandit Industries. – Myślę, że dobrym pomysłem jest jej przeniesienie na wschodnią ścianę kraju. Na zachodzie jest dużo uznanych imprez tego typu, dlatego ciężko ściągnąć stamtąd zwiedzających i klientów. Dla wschodniej części kontynentu, Eko-Las może stać się wiodącą imprezą leśną.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tegoroczna edycja targów, to przede wszystkim duże powierzchnie demonstracyjne, podczas których licznie przybyli producenci prezentowali prace urządzeń leśnych w praktyce. W ramach bogatej oferty targowej zaprezentowano m.in. narzędzia, maszyny, urządzenia do pozyskiwania, zrywki i transportu drewna, środki ochrony lasu, pojazdy i środki łączności.

– Eko-Las to przede wszystkim możliwość zaprezentowania działania urządzeń podczas pracy – wskazuje Artur Głowa. – To nie są maszyny, które sprzedaje się na pniu, dlatego ciężko mówić o konkretnych wynikach. Podczas wystawy nie brakuje jednak osób, które szukają nowych rozwiązań i możliwości. Dlatego jako firma, zawsze staramy się pokazać z czymś nowym.

Podczas trzech dni targowych odbyły się też konferencje z udziałem przedstawicieli świata nauki, nie brakowało też merytorycznych dyskusji i spotkań z przedstawicielami szeroko pojętej branży leśnej. Pierwszego dnia targów odbyło się jedno z najważniejszych w tym roku spotkań ludzi związanych z gospodarką leśną i przemysłem drzewnym. Reprezentanci Polskiego Towarzystwa Leśnego w ramach 114 Zjazdu, debatowali nad Perspektywami Rozwoju Techniki Leśnej. Z kolei drugiego dnia targów odbyło się Forum Leśne „Człowiek – Las – Drewno” będące platformą wymiany doświadczeń
i wiedzy dla osób związanych z leśnictwem, sektorem usług dla leśnictwa i kadry zarządzającej.

Kolejna edycja targów Eko-Las odbędzie się we wrześniu 2016 roku w Janowie Lubelskim.

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE