Biomasa Partner Group przejmuje tartak od IKEA

Biomasa Partner Group to firma stawiająca na rozwój i właśnie teraz jest ona w trakcie realizacji największych i najpoważniejszych działań. W ubiegłym roku portfolio produktowe firmy powiększyło się o nową markę. OnDry – naturalny pellet ściółkowy dla koni, drobiu, bydła i trzody chlewnej. A kolejnym, ważnym etapem realizacji strategii rozwoju jest przejęcie tartaku w Chociwlu od IKEA Industry.

Kliknij w baner i sprawdź szczegóły!

Biomasa Partner Group

– Przejęcie zakładu w Chociwlu to dla nas ogromne wyzwanie i duża szansa. Dzięki przejęciu tartaku poszerzymy naszą ofertę produktową działając w ramach tej samej branży. Niezmiernie istotnym elementem przejęcia, zarówno dla strony sprzedającej, jak i kupującej, było kontunuowanie pracy tartaku. A tym samym zapewnienie ciągłości produkcji i przede wszystkim utrzymanie dotychczasowego zatrudnienia. Wspólnie z kierownictwem IKEA Industry, wypracowaliśmy najlepszy plan z myślą o zatrudnionych tam pracownikach. Jest nam niezmiernie miło, że zespół pracujący w Chociwlu będzie nas wspierał w dalszym rozwoju – powiedziała Magdalena Rosiak, Wiceprezes Zarządu Biomasa Partner Group.

Tartak w Chociwlu nie tylko nie zostanie zlikwidowany, ale wręcz przeciwnie, będzie modernizowany
i unowocześniany, zapewniając nowe możliwości rozwoju z uwzględnieniem troski o środowisko naturalne.

– Pozyskując w zrównoważony sposób surowce i materiały oraz wykorzystując nowoczesne technologie, będziemy tworzyć produkty nie tylko wysokiej jakości, ale również przyjazne środowisku. IKEA Industry stworzyła solidne fundamenty do dalszego rozwoju, a dzięki know-how i zaangażowaniu całego zespołu, w przyszłości zrealizujemy zaplanowane cele biznesowe – dodaje Magdalena Rosiak.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Tekst: Biomasa Partner Group
Zdjęcie: pixabay.com

This post is also available in: polski