Pellet w Polsce ukaże się na rynku już w kwietniu. Pierwszą w Polsce kompleksową publikację na temat krajowego sektora pelletowego przygotowuje Biomass Media Group, wydawca Magazynu Biomasa i Rynku Pelletu. To również organizator ogólnopolskiej konferencji Forum Pelletu.

Pierwsza tego typu publikacja

Pellet w Polsce będzie pierwszą profesjonalną publikacją, która kompleksowy sposób przedstawi stan sektora pelletowego w kraju oraz perspektywy jego rozwoju. Raport będzie bezpłatnie udostępniony na stronie internetowej www.magazynbiomasa.pl

Reklama

Zakres merytoryczny opracowania obejmie szeroki wachlarz aspektów dotyczących branży:

  • emisyjność pelletu na tle innych paliw stałych,
  • dane pokazujące dynamikę rozwoju krajowego sektora pelletowego,
  • technologie do granulacji,
  • jakość pelletu,
  • a także rolę biopaliwa w gospodarce obiegu zamkniętego i budowaniu energetyki rozproszonej.

– Produkcja pelletu drzewnego w Polsce rośnie z roku na rok, podobnie jak krajowe zużycie granulatu. Branża pelletowa to jeden z dynamicznej rozwijających się sektorów gospodarki. A sam pellet to odnawialne źródło energii, które może mieć znaczący wpływ na walkę ze smogiem – mówi Jolanta Kamińska z magazynbiomasa.pl , koordynator projektu.

Dotrze do klientów

Pellet w Polsce będzie pierwszą tego typu merytoryczną publikacją. Uporządkuje wiedzę na temat pelletu i pozwoli ugruntować jego pozycję jako czystego, ekologicznego paliwa. Opracowanie, dzięki szerokiej dystrybucji, dotrze do przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, instytucji rządowych, branży drzewnej i urządzeń grzewczych, a także stowarzyszeń branżowych i organizacji ekologicznych.

Pellet w Polsce będzie praktycznym informatorem dla branży, platformą wymiany informacji, kontaktów i doświadczeń między wszystkimi podmiotami działającymi na rynku pelletowym.

Premiera publikacji będzie miała miejsce w kwietniu 2021 r. Dlatego warto już dzisiaj nawiązać współpracę!


Jesteś zainteresowany współpracą przy tworzeniu raportu?
Skontaktuj się z nami:

Jolanta Kamińska, jolanta.kaminska@magazynbiomasa.pl, +48 790 439 216


Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE