Dwa kotły biomasowe o mocy 12,5 MW każdy pracują od 2020 r. w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Suwałkach. PEC Suwałki to kolejne krajowe przedsiębiorstwo ciepłownicze spalające biomasę. Na to odnawialne źródło energii postawiły też m.in. MPEC Lębork, PEC Biała Podlaska, MPEC Augustów czy MPGK Włodawa.

Reklama

Dzięki biomasie ciepłownie są zwolnione z uczestnictwa w systemie ETS, czyli nie ponoszą kosztów związanych z emisją dwutlenku węgla. Rosnące ceny CO2 to dla sektora ciepłowniczego ogromne obciążenie, które większość z nich przerzuca na odbiorcę końcowego. Dywersyfikacja źródeł energii pozwala przynajmniej częściowo rozwiązać ten problem.


Konferencja Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie – rejestracja


Czy biomasa to najlepszy wybór dla sektora ciepłowniczego w obliczu konieczności odejścia od paliw kopalnych? Jak powinno wyglądać ciepłownictwo powiatowe? W jaki sposób finansować modernizację sektora ciepłowniczego?

Na te pytania odpowiemy podczas II konferencji „Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie” 27 i 28 września w Suwałkach.

Wrześniowa konferencja jest wyjątkową okazją do spotkań z dostawcami rozwiązań technologicznych opartych na spalaniu biomasy, producentów biomasy oraz ekspertów branży energetycznej.

Organizatorzy, we współpracy z PEC Suwałki, zaplanowali także wizytę w miejskiej ciepłowni, która będzie okazją do obejrzenia nowej instalacji biomasowej oraz zadania szczegółowych pytań dot. inwestycji firmom wykonawczym.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE