Będzie wyższe dofinansowanie w programie Mój Prąd

Program Mój Prąd

„Dzisiaj mamy jedną, małą dobrą wiadomość (…). Zdecydowaliśmy się przygotować kolejną edycję programu Mój Prąd” – poinformowała we wtorek minister Anna Moskwa podczas „Konferencji Stron Porozumień Sektorowych”. Od 15 grudnia w ramach programu będzie można uzyskać wyższe dofinansowanie.

Mój Prąd

W związku z sytuacją gospodarczą, w tym wysoką inflacją, a także kryzysem energetycznym w Europie, zostanie zwiększone dofinansowanie w ramach Programu Mój Prąd (MP4 – nabór wniosków trwający od dnia 15.04.2022 r.).

„Rozwój #OZE to dobra recepta na rosnące na skutek wojny ceny energii. Dlatego od 15.12, w ramach programu #MójPrąd, podnosimy poziom dofinansowania dla instalacji #PV do 6 tys. zł, a do magazynów energii do 15 tys. zł. Zmiana obejmie beneficjentów 4. edycji programu.” – napisała minister Anna Moskwa na Twitterze.


Czytaj też: Tanie, zielone ciepło z biogazu dla mieszkańców wsi Przybroda


Wyższe dofinansowanie w programie Mój Prąd

Zgodnie z zapowiedziami dofinansowanie do mikroinstalacji fotowoltaicznych zwiększy się o 2 tys. zł, do 6 tys. lub 7 tys. zł (w przypadku przedsięwzięć z dodatkowymi elementami) oraz magazynów energii do 16 tys. zł.

W przypadku zgłoszenia do dofinansowania tylko mikroinstalacji PV – kwota dofinansowania wyniesie do 50% kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 6 tys. zł.
Z kolei w przypadku zgłoszenia do dofinansowania mikroinstalacji PV wraz z magazynem energii dofinansowanie wyniesie:

  • do mikroinstalacji do 50% kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 7 tys. zł;
  • do magazynu energii do 50% kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 16 tys. zł;

Dofinansowanie do magazynów ciepła oraz systemu HEMS/EMS nie ulega zmianie.

Wnioskodawcy, którzy otrzymali już wypłatę dofinansowania w ramach Mój Prąd (MP4) w poprzedniej wysokości nie będą musieli składać nowego wniosku.

Dla wypłaconych już wniosków koszty kwalifikowane zostaną ponownie przeliczone względem nowego poziomu dofinansowania i jeżeli przysługiwać będzie zwiększony poziom dofinansowania, wypłacona zostanie różnica pomiędzy otrzymaną dotacją, a dotacją, jaką otrzymałby Wnioskodawca po zmianie poziomu dofinansowania.

Nabór wniosków przedłużony

Nabór wniosków w ramach Programu Priorytetowego Mój Prąd Część 1) Program Mój Prąd na lata 2021 – 2023 (MP4) trwający od dnia 15.04.2022 r. został przedłużony do 31.03.2023 r.

Przed złożeniem wniosku należy zapoznać się z dokumentami dostępnymi TUTAJ:

Magazyn Biomasa:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

This post is also available in: polski

ael