Baterie do aut elektrycznych wyprodukują pod Oławą! A to oznacza, że Dolny Śląsk już niedługo może stać się jednym z najważniejszych regionów na świecie w branży elektromobilnej.

Reklama

Polski oddział chińskiego potentata – Guotai-Huarong Poland – wybuduje w Godzikowicach fabrykę za sumę ok. 45  mln dolarów.

Baterie do aut elektrycznych

Jeden z trzech największych na świecie dostawców elektrolitu do wkładów do baterii litowo-jonowych, chiński  GTHR, do 2020 roku wybuduje w gminie Oława fabrykę dla swojego flagowego produktu. To kolejna, na tak dużą  skalę, inwestycja na Dolnym Śląsku. Zagraniczny projekt wpisuje się w strategię Programu Rozwoju  Elektromobilności w Polsce, który jest przygotowywany i realizowany przez Ministerstwo Energii.

Projekt fabryki  w Godzikowicach chińskiego inwestora Zhangjiagang Guotai- Huarong New Chemical Materials  (GTHR) jest elementem strategii wspierania rozwoju przemysłu elektromobilności w naszym kraju.

– Jesteśmy  niezmiernie zadowoleni, że takie inwestycje powstają w Polsce, która staje się jednym z najważniejszych uczestników w tej branży na świecie. W dalszej perspektywie przełoży się to na wzrost popularności aut elektrycznych na naszych drogach, a w konsekwencji istotną poprawę jakości powietrza w Polsce – mówi Krzysztof  Senger, wiceprezes PAIH ds. inwestycji zagranicznych.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj najnowszy numer Magazynu Biomasa”!

 

Tekst: Redakcja
Zdjęcie: pixabay.com
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE