GAZ-SYSTEM rozpoczął badanie rynku dla nowych projektów w obszarze wodoru, amoniaku i biometanu.
Spółka zaprasza do wypełnienia dedykowanej ankiety. Badanie ma pomóc w rozwinięciu strategii wodorowej spółki, a także planów stworzenia warunków infrastrukturalnych umożliwiających transport wodoru, biometanu i amoniaku.
Wodór, biometan i amoniak – badanie rynku
W ramach badania rynku GAZ-SYSTEM zamierza:
- oszacować poziom zainteresowania rozwojem nowych projektów dedykowanych pod transport wodoru, biometanu oraz amoniaku, zarówno ze strony producentów, jak również odbiorców
- zbadać potencjał w obszarze produkcji biometanu oraz obszary, w których biometanownie mogłyby zostać przyłączone do krajowej sieci przesyłowej gazu ziemnego.
Ankietę spółka uruchomiła 1 marca 2023 r. Kwestionariusz w formie elektronicznej można wypełnić najpóźniej do dnia 29.03.2023 r. do godziny 23:59. Ogłoszenie wyników ma nastąpić 28.04.2023.
W celu omówienia całej procedury, GAZ-SYSTEM jest otwarty na bezpośredni dialog z uczestnikami badania. W przypadku przekazywania na spotkaniach informacji poufnych, firma deklaruje gotowość do podpisania umowy o zachowaniu poufności (NDA).
Dofinansowanie biogazowni i biometanowni w ramach programu FEnIKS
Możliwości wdrożenia gospodarki wodorowej w Polsce
GAZ-SYSTEM podejmuje działania mające na celu przygotowanie Spółki do funkcjonowania w obliczu coraz szybszej dekarbonizacji polskiej gospodarki i transformacji w oparciu o odnawialne i niskoemisyjne źródła oraz nośniki energii, takie jak wodór, biometan i amoniak.
Kompetencje firmy w zakresie przesyłu gazu ziemnego, jak również posiadane zasoby infrastrukturalne, w sposób naturalny predestynują Spółkę do umożliwienia w jak najszerszym stopniu przesyłu biometanu istniejącą siecią gazową, jak również objęcia w przyszłości roli operatora sieci przesyłu dedykowanej infrastruktury wodorowej.
GAZ-SYSTEM planuje rozwój infrastruktury w sposób adekwatny do wyzwań wynikających z dekarbonizacji gospodarki. W tym celu Spółka aktywnie współpracuje z potencjalnymi interesariuszami w kraju i za granicą nad inicjatywami w zakresie możliwego wdrożenia gospodarki wodorowej w Polsce, w tym opracowaniem założeń sieci wodorowej, która miałaby objąć:
- główne korytarze przesyłowe w kraju
- punkty wejścia z instalacji produkujących wodór lub świadczących usługę konwersji energii (np. elektrolizery)
- punkty wejścia-wyjścia do magazynu wodoru
- połączenia międzysystemowe z innymi państwami
- punkty wyjścia do odbiorców końcowych i lokalnych sieci dystrybucyjnych
Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:
Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!
źródło: komunikat prasowy Gaz-SYSTEM
zdjęcie: Pixabay
Newsletter
Bądź na bieżąco z branżą OZE