Marian Sobieraj – prezes zarządu Polytechnik Polska – opowiada o biomasie w sektorze ciepłownictwa. Jak ocenia jej potencjał?
– Uważam, że biomasa będzie zajmowała coraz więcej miejsca w ciepłownictwie dla ogólnego dobra. Bo wpływa na poprawę jakości powietrza w Polsce.
Czytaj również:
Dawid Jakubowski o biomasie w ciepłownictwie
Właściwie jest to proces wymuszony – ochrona powietrza jest konieczna dla jakości naszego życia.
Dobrym przykładem wykorzystania biomasy jest inwestycja zrealizowana przez Polytechnik w Arłamowie – pierwsza w Polsce trójgeneracja, gdzie ze spalanej biomasy (odpady drzewne, gałęziówka) jest produkowany prąd i ciepło, a w okresie letnim chłód na potrzeby hotelu – kończy Marian Sobieraj, prezes zarządu Polytechnik Polska.
Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo!
Newsletter
Bądź na bieżąco z branżą OZE
![22. biogazownia PGB już działa. Może zasilić 4 tys. domów [WIDEO] Polska Grupa Biogazowa, przecięcie wstęgi, biogazownia Długoszyn](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2026/06/przeciecie-wstegi-biogazownia-dlugoszyn-1-218x150.jpg)









![11. Forum Pelletu. Rynek przed kolejnym sezonem grzewczym – skala wyzwań rośnie [RELACJA+FOTO]](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2026/06/11.-Forum-Pelletu-Gdansk-relacja-218x150.jpg)
















![22. biogazownia PGB już działa. Może zasilić 4 tys. domów [WIDEO] Polska Grupa Biogazowa, przecięcie wstęgi, biogazownia Długoszyn](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2026/06/przeciecie-wstegi-biogazownia-dlugoszyn-1-100x70.jpg)





