Z produktów ubocznych procesu destylacji whiskey Jack Daniel’s powstanie biogaz. O projekcie wartym 29,3 mln USD poinformował inwestor, firma TC Energy Corporation. Obiekt, którego właścicielem jest Lynchburg Renewable Fuels LLC, będzie wytwarzać odnawialny gaz, który przyczyni się do redukcji ok. 16 000 ton CO2 rocznie.

Reklama

Biogaz z produktów ubocznych z destylarni

Po uruchomieniu zakładu w 2024 r. z produktów ubocznych procesu destylacji whiskey Jack Daniel’s zostanie pozyskany biogaz, który po oczyszczeniu będzie bezpośrednio podłączony do sieci lokalnego przedsiębiorstwa gazowego. W procesie produkcji powstaną również płynne nawozy, przetwarzane, przechowywane i dystrybuowane w celu zaspokojenia zapotrzebowania lokalnego rolnictwa.


Zarejestruj się na 7. Kongres Biogazu już dziś!


– Ta inwestycja jest naszą pierwszą w zakresie produkcji odnawialnego gazu – powiedział Corey Hessen, prezes ds. rozwiązań energetycznych i energetycznych TC Energy. – Produkcja biogazu na miejscu w destylarni Jack Daniel Distillery daje TC Energy możliwość stawienia czoła rosnącemu zapotrzebowaniu na energię i konieczności redukcji emisji, zapewniając jednocześnie klientom dostęp do niedrogiego, niezawodnego źródła energii.

Ku zrównoważonej przyszłości

– Naszym celem jest powoływanie do życia trwałych partnerstw, które dadzą organizacjom możliwość tworzenia zrównoważonej przyszłości poprzez wykorzystanie bioodpadów w celu zmniejszenia zużycia energii i pomocy w utrzymaniu lokalnego rolnictwa” – powiedział John Rivers, dyrektor generalny 3 Rivers Energy Partners, partnera przedsięwzięcia. – To, co robimy, jest ważnym krokiem dla Jacka Danielsa, lokalnego rolnictwa i przyszłości naszej planety.

TC Energy i 3 Rivers Energy Partners zobowiązały się również do wspólnego opracowywania przyszłych projektów dotyczących gazu odnawialnego.

Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

źródło: TC Energy

zdjęcie: bustedwallet.com/autor: Josh Herder

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE