Gęstość nasypowa, a gęstość granulki – dlaczego są ważne? Jak rozróżnić te parametry? W 7. odcinku serii z cyklu „Wszystko o pellecie” na te pytania odpowiada Agnieszka Kędziora-Urbanowicz, przedstawicielka Polskiej Rady Pelletu, audytor systemów zapewniania jakości DINplus/ ENplus/ SNS/ SUR.

Gęstość nasypowa, a gęstość granulki

W warunkach domowych najłatwiej rozróżnić te parametry na podstawie prostej próby nazywanej testem pelletu w szklance wody. Jednak należy zacząć od wyjaśnienia, jak powinniśmy rozumieć gęstość granulki?

Reklama

Agnieszka Kędziora-Urbanowicz tłumaczy, że gęstość granulki to ilość sprasowanej trociny do formy pelletu.

– W zależności od tego ile tej trociny jesteśmy w stanie sprasować (…), uzyskujemy odpowiednie sprasowanie. – mówi Agnieszka-Kędziora-Urbanowicz.

Szybkość nasiąkania wodą pelletu w teście szklanki wody zależy właśnie od ilość trociny sprasowanej do formy dropsa. Jaka jest prawidłowa gęstość nasypowa? Odpowiedź znajdziecie w filmie.

„Wszystko o pellecie” – odcinek 7. – obejrzyj film!


Gdzie kupić dobry pellet? Sprawdź na mapie!


„Wszystko o pellecie”

@Magazyn Biomasa  razem z Polską Radą Pelletu przygotowały cykl krótkich filmów, których bohaterem jest pellet. Ekspert Agnieszka Kędziora-Urbanowicz w każdym odcinku przekazuje istotne informacje na temat tego ekologicznego paliwa, m.in. podkreśla korzyści, jakie płyną z wyboru pelletu, a także radzi, jak odróżnić pellet gorszej jakości.

W następnym odcinku: Czy każdy rodzaj pelletu możemy spalić w domowym kotle?

Fabryka pelletu, numer Magazynu Biomasa:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE