Z cyklu „Wszystko o pellecie”- odcinek 3: Pellet w szklance wody

wszystko o pellecie

Wśród użytkowników pelletu tematem – nomen omen palącym – który powraca wraz z każdym sezonem grzewczym jest jakość pelletu. Czy można ją zbadać domowymi sposobami? Czy popularny test „szklanki wody” jest miarodajny? Tajniki zdradza Agnieszka Kędziora-Urbanowicz z Polskiej Rady Pelletu.

 

Test: pellet w szklance wody

Pellet pelletowi nierówny? Oczywiście, że tak. Co na to wpływa? Skąd różnice w kolorze, wyglądzie i cenie? I w końcu czy ten, który wybraliśmy nie wpłynie na poprawne działanie naszego kotła?

Użytkownicy często szukają sposobów na samodzielne sprawdzenie jakości zakupionego paliwa. Popularny test „szklanki wody” da nam odpowiedź, pod warunkiem jednak, że wiemy na co zwrócić uwagę.

pellet w szklance wody

Jeśli będziemy wiedzieć, co jest istotne, wyniki testu wskażą, czy pellet ma w sobie dodatki, które mogą niekorzystnie wpływać na pracę kotła.


Gdzie kupić dobry pellet? Sprawdź na mapie!


„Wszystko o pellecie”

Agnieszka Kędziora-Urbanowicz w cyklu Magazynu Biomasa „Wszystko o pellecie” obala mity dotyczące tak chętnie wykonywanego przez użytkowników testu jakości pelletu.

Z filmu dowiecie się między innymi co dzieje się z pelletem, gdy umieścimy go w wodzie, jak ważna jest gęstość nasypowa, jakie zanieczyszczenia w próbce powinny wzbudzić naszą czujność i jak rozpoznać pellet, który nie powinien zostać wprowadzony do sprzedaży.

W następnym odcinku: Klasy jakości pelletu.

 

Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

This post is also available in: polski

ael